Німеччина та Франція висловили спільне «занепокоєння» ситуацією у Грузії
Джерело: пресслужба уряду ФРН
19 травня Німеччина та Франція спільно висловили “глибоке занепокоєння” через ситуацію, що склалася в Грузії на тлі прийняття закону про “іноагентів”.
Зауважується, що обидві країни були рішучими прихильниками європейського шляху Грузії та активно підтримали рішення EUCO надати статус кандидата країні у грудні 2023 року.
З глибоким жалем ми беремо до відома рішення грузинського уряду та правлячої партії відхилитися від цього шляху, діючи проти наших спільних європейських цінностей та прагнень грузинського народу, – зазначили у спільній заяві.
Також додається, що європейський шлях Грузії намічено, однак, швидкість і напрямок руху “залежать від Грузії”.
Варто нагадати, що лідери Європейського Союзу закликали Грузію скасувати нещодавно ухвалений закон про “іноземних агентів”.
Своєю чергою, Бельгія, що нині головує в ЄС, висловила жаль у зв’язку з прийняттям грузинським парламентом закону про “іноагенти”. Як зауважила міністерка закордонних справ королівства Аджа Лябіб, цей закон віддаляє Грузію від європейських цінностей. Уряд країни “наполегливо” закликав владу Грузії переглянути заходи та “зберегти зобов’язання перед ЄС”.
Зауважується, що Бельгія підтримує грузинський народ та його вибір на користь демократії, захисту прав людини та верховенства закону.
Раніше, у зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
- У Грузії на площі Європи у Тбілісі пройшов багатотисячний мітинг проти закону про “іноагентів”.
- До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.
- У Грузії продовжуються протести через ухвалення закону про “іноагентів”. Співробітники МВС Грузії зайняли територію перед будівлею парламенту та затримують демонстрантів.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Правоохоронці США затримали підозрюваного в крадіжці сумки Gucci міністерки внутрішніх справ Крісті Ноем.
Філіппінські військові відповіли на висадку китайських сил на рифі Сенді-Кей проведенням аналогічної операції. Зокрема, філіппінські військові висадилися на спірному острові Сенд-Кей у Південно-Китайському морі та підняли там свій національний прапор.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.