У Фінляндії представлять урядовий план, що допоможе відтіснити мігрантів на кордоні з РФ
Джерело: Reuters
Вже наступного тижня Фінляндія запропонує законопроєкт, що потенційно дозволить прикордонникам блокувати шукачів притулку, які намагаються в’їхати з Росії, поінформував прем’єр-міністр. Це рішення може змусити Гельсінкі тимчасово порушити свої міжнародні зобов’язання.
Фінляндія закрила свій кордон з Росією минулого року, аби зупинити зростаючу кількість мігрантів, зокрема з Сирії та Сомалі, звинувативши Москву у “міграційній зброї” проти неї та Європейського Союзу.
Країна відмовилася від традиційної військової позаблоковості, приєднавшись до альянсу НАТО у відповідь на повномасштабне вторгнення Москви в Україну. Окрім цього, підписала двосторонню оборонну угоду зі Сполученими Штатами.
Законопроєкт, запропонований правлячою коаліцією, визнає, що повернення мігрантів до Росії без розгляду заяв про притулок порушить міжнародні зобов’язання Фінляндії щодо прав людини, однак стверджує, що його використання буде тимчасовим і обмеженим.
Прем’єр-міністр Петтері Орпо заявив, що наступного тижня пропозицію передадуть до парламенту, де документ має розглянути конституційний комітет.
Для його прийняття знадобиться п’ять шостих голосів, поданих у парламенті – саме така кількість необхідна для прийняття конституційних питань.
Фінляндія має спільний кордон з Росією протяжністю у 1340 км.
Зауважується, що після прийняття законопроєкту, норма закону дозволить прикордонним службам повертати мігрантів, що перетинають кордон Росії, із застосуванням сили чи без.
Варто додати, що у квітня Фінляндія закликала Європейський Союз допомогти у стриманні напливу мігрантів, які потрапляють на територію країни через Росію.
- З 15 квітня Фінляндія запровадила нові обмеження щодо роботи пунктів пропуску на кордоні з Росією, закриваючи також водні шляхи перетину.
- Фінляндія планує назавжди закрити два пункти пропуску з Росією. Прикордонна служба Фінляндії планує закрити два тимчасові пункти пропуску на східному кордоні: Паріккала та Ліексан Інарі. Через них проходив переважно лісопотік.
- Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.
- Президент Фінляндії Александр Стубб переконаний, що нині єдиний спосіб досягти миру в Україні — перемогти Росію на полі бою.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.