Ракети для ППО, боєприпаси й всюдиходи: Велика Британія спорядила Україні оборонний пакет

Джерело: Грант Шаппс/X

19 травня міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс повідомив про надання Україні додаткового пакета військової допомоги, котрий зокрема містить 80 ракет для ППО, мільйон набоїв та 20 амфібійних бронетранспортерів BvS 10 Viking.

Світ не може чекати, Україні потрібно, щоб ми активізувалися, щоб вони мали те, що їм потрібно, щоб відкинути Путіна. Саме це сьогодні зробила Велика Британія.

У дописі Шаппса мовиться про понад мільйон різнокаліберних набоїв, 80 ракет для систем протиповітряної оборони, 20 систем для розмінування, 20 автомобілів-амфібій, 30 палет із запчастинами, чотири тисячі одиниць військового спорядження, а також далекобійні БпЛА.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосив про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

Своєю чергою, Грант Шаппс зазначив, що “рекордний пакет військової допомоги дасть президенту Зеленському та його відважній нації більше необхідних засобів, щоб вигнати Путіна та відновити мир і стабільність у Європі”.

Варто також додати, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

Нещодавно прем’єр-міністр Великої Британії провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Сторони спільно заявили про необхідність посилити озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Мовиться, що Сунак та Макрон погодилися з важливістю активізації зусиль, щоб позбавити Росію сподівання на перемогу в її загарбницькій війні проти України. Вони обговорили пріоритети на найближчі місяці.

Також стало відомо, що Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у Міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.