Китай та Угорщина узгодили «всеосяжне стратегічне партнерство»
Джерело: Reuters
9 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. Політики домовилися про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами.
Сі Цзіньпін прибув до Будапешта ввечері 8 травня після відвідин Франції та Сербії. У Парижі президент Емманюель Макрон спільно з главою Комісії ЄС Урсулою фон дер Ляєн натиснули на нього, аби він забезпечив збалансованішу торгівлю з Європою та використав свій вплив на Росію, щоб припинити війну проти України.
Після зустрічі Сі Цзіньпін і Орбан заявили, що їхні дві країни зміцнили зв’язки до “всеосяжного стратегічного партнерства”.
Також у межах візиту китайської делегації до Угорщини підписано низку міжурядових угод.
Угорський прем’єр зазначив, що дві країни завжди були друзями, і що сьогодні китайські компанії забезпечують десятки тисяч робочих місць в Угорщині. Цзіньпін висловився за подальше розширення стосунків.
Ми готові прийняти це як нову відправну точку, щоб перевести двосторонні відносини та прагматичну співпрацю в золоте річище та рухатися до вищого рівня, — зазначив Сі.
Своєю чергою, Орбан додав, що дві країни розширять співпрацю на ядерну галузь.
Тоді як міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто поінформував, що Угорщина та Китай підписали 18 угод після зустрічі лідерів.
Країни розпочнуть підготовку до будівництва залізничної лінії навколо Будапешта, яка допоможе транспортувати товари, вироблені китайськими заводами у Східній Угорщині, на ринки Західної Європи, зазначив Сіярто. Також передбачається підготовка до облаштування високошвидкісної залізниці, яка з’єднає центр Будапешта та аеропорт.
Читайте також: Сі Цзіньпін в Європі намагається заперечити звинувачення щодо надання допомоги Росії – CNN
Раніше ми поінформували, що Сі Цзіньпін відвідає Угорщину з 8 по 10 травня в межах своєї європейської поїздки. Про це оголосив Гергелій Гульяс, міністр кабінету міністрів Угорщини, під час пресбрифінгу.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан активно прагне розширити економічні зв’язки з Китаєм, особливо через участь у китайській ініціативі “Один пояс, один шлях”. Основні проєкти включатимуть модернізацію залізничної інфраструктури та будівництво нового нафтопроводу, що з’єднає Угорщину з Сербією.
Цей візит Сі Цзіньпіна до Угорщини відбувається після його зупинок у Франції та Сербії і може стати значущою подією у подальшому розвитку відносин між Китаєм та Угорщиною.
- Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що Україна запросила президента Китаю Сі Цзіньпіня взяти участь у мирному саміті разом з іншими світовими лідерами у Швейцарії.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна відхилить будь-яку пропозицію НАТО, яка призведе до ескалації “конфлікту між НАТО і Росією”.
- Президент США Джо Байден через декілька годин після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпінем знову назвав його диктатором.
- Президент України Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що хоче, аби до його “формули миру” приєднався Китай.
- Китай активно наживається на російському вторгненні в Україну, продаючи до РФ майже все, що потрібно в сучасній економіці, адже Росія більше не в змозі імпортувати це із Заходу.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.