Війська РФ просунулись на 1 км у Харківській області – Reuters
Джерело: Reuters з посиланням на українське військове джерело
Під ранок 10 травня війська РФ почали наступ у Харківській області з допомогою бронетехніки. За даними ЗМІ, ворог зумів просунутись на 1 км поблизу Вовчанська.
Щобільше, за даними джерела, мета російських окупантів – відтіснити ЗСУ на 10 м вглиб України. ЗСУ стримують наступ окупантів.
Україна витіснила російські війська з більшої частини Харківської області у 2022 році, у перший рік повномасштабної війни, однак вже у березні 2024 року зросли побоювання, що РФ знову наступатиме на регіон.
Саме у березні цього року очільник Кремля Володимир Путін заявив про “створення буферної зони на території України”, яка, за його словами, потрібна для захисту Росії.
Відтоді окупанти посилено атакують як Харків, так і населені пункти Харківщини.
У Вовчанську, прикордонному місті Харківської області з довоєнним населенням 17 000, яке скоротилося до кількох тисяч, влада заявила, що поселення та прилеглі території зазнають масованого обстрілу.
- 10 травня о 5:00 війська РФ здійснили спробу прорвати лінії оборони ЗСУ у Харківській області.
- Російські загарбники формують Північне угруповання військ з елементів Ленінградського військового округу для проведення операцій на Бєлгородсько-Харківському оперативному напрямку.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.