Міноборони звинуватили у плагіаті сюжету для соціальної реклами: деталі

Джерело: шеф-редакторка інтернет-видання “Детектор медіа” Наталія Лигачова

Міністерство оборони України оприлюднило відео соціальної реклами “Ми нація”, яке звинуватили у плагіаті реклами Jeep. 10 років тому її показували під час фінальної гри сезону в професійному американському футболі – “Супербоулу”.

Першою про схожість двох роликів написала журналістка Марина Данилюк-Єрмолаєва.

Зокрема, вона зауважила, що гасло, яке використали в українському оборонному відомстві — “Ми чекаємо, ми віримо, ми молимось” — насправді належить так званим “морським котикам” – спецпризначенцям Військово-морських сил США.

Подібність відео відмітила також й артоглядачка Лєна Чиченіна. За її словами, у ролику збігається хронометраж і сюжет, у якому розповідають про те, що військових дуже чекають їхні родини та знайомі.

Вона додала, що ситуація в Україні відрізняється від американської, тому й “посил відео для українців має бути інший”.

Чиченіна зауважила, що ролик знімала компанія Good Media, яка належить дружині ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка. Зараз він обіймає посаду радника міністра оборони Рустема Умєрова, займаючись медіа та комунікаціями, а також координуючи інформаційну політику у відомстві та підпорядкованих структурах.

Своєю чергою, Кирило Тимошенко відреагував на звинувачення у плагіаті. Зокрема він вимагає від видань “Детектор медіа” та “Українська правда” вибачень, бо ті поширили, за його словами, неправдиву інформацію.

Радник Умєрова зазначив, що ролик Міноборони справді повторює американське відео, але це, нібито, “ніхто не збирався приховувати”. На думку Тимошенка, об’єднання країни, що зображене у відео, — це “саме те, що нам зараз необхідно”.

При цьому він звинуватив медіа в “чистому роз’єднанні” та «фейкометанні», заявивши, що компанія Good Media, де його дружина є продюсеркою, насправді не знімала відео для Міноборони та не отримувала на це державних коштів.

У зв’язку з цим Тимошенко вимагав, щоб учора, 11 травня, “Детектор медіа” та “Українська правда” перепросили в нього та його дружини:

“Майте в собі сили визнати, що ви просто збрехали. В іншому випадку ви нічим не відрізняєтесь від москальських пропагандистів”, – написав він.

Допис Тимошенка прокоментувала шеф-редакторка інтернет-видання “Детектор медіа” Наталія Лигачова.

“Щось у лісі здохне. Ми вже звикли, що Кирило Тимошенко, ставши радником голови МО, не відповідає навіть на наші офіційні запити. Тим самим МО порушує взагалі то закон про доступ до публічної інформації, але таке, ми не ображаємося. Аж раптом на публікацію нашого таблоїда “Антоніна” та новину з посиланням на нас від УП – відповів. Дякуємо, дякуємо, розчулені. Готуємо відповідь! В нашій інформації ми впевнені, джерела надійні”, – наголосила вона.

Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.

Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.