Обвал під’їзду у Бєлгороді: вибух відбувся всередині будівлі — OSINT-дослідник
Джерело: у соцмережі Х OSINT-дослідник Ігор Сушко, військовий оглядач Tendar та керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Андрій Коваленко у Telegram
Низка оглядачів вважають, що у Бєлгороді обвал під’їзду міг статися на через падіння ракети чи бомби, бо цього не видно на відео, а через вибух всередині будівлі.
“У Бєлгороді підірвали житловий будинок. За час цієї війни я бачив багато влучань у житлові будинки, і я майже впевнений, що цей випадок зовсім інший. Судячи з характеру вибуху, він стався всередині будівлі. Я не бачу, щоб падала якась ракета, а дим і уламки розлітаються в різні боки”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, OSINT-дослідник Ігор Сушко з OSINT-дослідницької групи Wind of Change вважає, що навіть у випадку, якщо снаряд влучив у будинок, — він не міг прилетіти зі сторони України.
“Якщо це дійсно був снаряд, а не вибухівка, закладена в будівлі, то він прилетів з ПІВНІЧНОГО СХОДУ, враховуючи напрямок спалаху і траєкторію розльоту уламків, які видно на відеозаписі влучання”, – йдеться у повідомленні.

Фото: OSINT-дослідник Ігор Сушко з OSINT-дослідницької групи Wind of Change
У ЦДП зазначили, що на відео з камер не видно падаючих об‘єктів, тому всі звинувачення росіян в обстрілі Силами оборони нині не відповідають дійсності. Не виключено, що цей випадок є російською провокацією.
- 12 травня у російському Бєлгороді заявили про нібито влучання у багатоквартирний будинок, внаслідок чого обвалився під’їзд та загинули люди.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.