У Євросоюзі обурені тим, що на «Євробаченні» заборонили демонструвати прапор ЄС
Джерело: AP
Європейський Союз обурився тим, що Європейська мовна спілка (EBU) заборонила демонструвати прапор ЄС на конкурсі “Євробачення”.
Віцепрезидент Європейської комісії Маргарітіс Схінас написав “різкий” лист EBU, у якому наголосив, що така заборона сприяє “дискредитації символу, який об’єднує європейців”.
Напередодні, 13 травня, у ЄС повідомили, що планують “дуже жваву дискусію” з EBU щодо заборони. У конкурсі “Євробачення” брало участь низка учасників з 27 країн-членів ЄС. Синій прапор з золотими зірками часто розглядають як символ об’єднання всіх учасників.
Схінас у листі написав, що такі заборони кидають тінь на події, які мають бути радісним заходом для європейців та всього світу, щоб разом зібратись на святкуванні.
“Непослідовність у позиції EBU змусила мене та мільйонів ваших глядачів поставити собі питанням, за що і для кого виступає конкурс пісні “Євробачення””, – зазначається у листі.
Напередодні та під час конкурсу організатори “Євробачення” були схвильовані протестами через війну у Газі та участі у конкурсі Ізраїлю. Згодом додався ще один скандал – дискваліфікація представника Нідерландів Йоста Кляйна.
Напередодні фіналу конкурсу у EBU повідомили, що відвідувачі можуть проносити у зал та демонструвати лише прапори країн-учасниць та прапор ЛГБТК+.
- На “Євробаченні-2024” стали переможцями швейцарські виконавці під псевдонімом Nemo (справжнє ім’я Немо Меттлер) з піснею The Code. Проте у соціальних мережах розпочалися суперечки, кого користувачі вважають більше переможцем, а також через голоси журі кандидатці Еден Голан від Ізраїлю.
В магазині в місті Городня на Чернігівщині стався вибух невідомого предмета (ймовірно, ручної гранати).
30 квітня Вищий антикорупційний суд визнав винуватими експосадовців філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, засудивши їх на строк від восьми років ув’язнення.
Підписання рамкової угоди між США та Україною стосовно використання українських рідкісноземельних металів постало перед ризиком зриву в останній момент. Сторони вже були готові підписати документ.
Верховний суд Іспанії розпочне розслідування масштабного відключення електроенергії 28 квітня, щоб з’ясувати, чи міг блекаут бути спричинений кібератакою на критичну інфраструктуру країни.
Міноборони затвердило оновлену технічну специфікацію на добовий польовий набір продуктів. Тепер, окрім звичайних, для військових можна закуповувати халяльні та кошерні сухпайки.