Нідерланди та Франція вимагають ввести санкції щодо фінустанов, які допомагають армії РФ

Джерело: Reuters

За даними Reuters, Нідерланди та Франція вимагають, аби ЄС запроваджував санкції проти будь-яких фінустанов у світі, якщо вони допомагають російським військовим оплачувати товари чи технології для виробництва зброї.

Євросоюз прагне не допустити, аби Росія обходила раніше запроваджені санкції за повномасштабне вторгнення в Україну. Загалом запроваджене вже 13 пакетів санкцій, які, зокрема, містять заборону на продаж Росії певних товарів і технологій подвійного призначення, які мають як цивільне, так і військове застосування.

Пропозицію Франції та Нідерландів посли ЄС розглянуть вже сьогодні, 15 травня, у межах зустрічі для обговорення 14 пакета санкцій проти РФ.

За пропозицією двох країн, будь-кому в ЄС потрібно заборонити вести бізнес з будь-якою фінансовою установою світу, яку Євросоюз ідентифікує як таку, що прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.

Така заборона може стати потужним стимулом для фінансових установ на Близькому Сході, у Туреччині чи навіть у Китаї не брати участі в угодах щодо постачання товарів подвійного призначення до Росії, які перебувають під санкціями ЄС, оскільки вони можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.

Офіційні особи ЄС зазначили, що Європейська комісія, найімовірніше, координуватиме будь-які такі санкції проти фінансових установ з США, що зробить цей інструмент ще потужнішим.

“Нідерланди та Франція пропонують запровадити правову основу… передбачаючи заборону на транзакції з фінансовими установами в Росії чи інших третіх країнах, якщо Рада визначила, що ці організації будуть залучені до транзакцій, які значно підтримують російську армію, сприяючи експорту в Росії товарів, необхідних для військових зусиль, таких як товари та технології подвійного призначення або товари, перелічені в додатках VII і XL Регламенту”, — мовиться у пропозиції, з якою ознайомилося Reuters.

Угорщина, яка має теплі стосунки з Росією, може виступити проти цієї пропозиції. Противником також може стати Німеччина, яка не хоче псувати відносини з Китаєм.

Минулого місяця Європейська комісія заявила, що є ознаки того, що Пекін постачає до Росії компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї.

ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій, який вимагає одностайності між усіма 27 урядами ЄС, буде готовий у червні.

  • Після понад двох років з моменту російського вторгнення в Україну остаточно стало зрозуміло, що запроваджені Заходом санкції проти РФ не працюють так, як це планувалося. Причиною цьому стало те, що за останні три десятиліття змінилися економіки світу.
  • Незабаром посли Європейського Союзу проведуть першу дискусію щодо запланованого 14-го пакету санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. За добу відбулося 123 бойових зіткнення. Станом на сьогодні найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також війська РФ активізувалися на Лиманському і Курахівському напрямках.

6 липня президент Володимир Зеленський анонсував розробку нової стратегії України на морі. Найближчим часом документ має затвердити РНБО.

Станом на 16:00 в суботу, 6 липня, на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Від початку доби, ворог активний майже по всій лінії бойового зіткнення, концентрує зусилля наступальних дій на Лиманському і Покровському напрямках. 

Станом на 22:00 в п’ятницю, 5 липня, на фронті відбулося 119 бойових зіткнень. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку. Також ворог активний на Лиманському і Торецькому напрямках.

Кір Стармер, лідер партії лейбористів, офіційно став прем’єр-міністром Великої Британії після приватної церемонії з королем Чарльзом ІІІ у Букінгемському палаці.