США попередили Raiffeisen про обмеження доступу до фінансової системи через співпрацю з РФ

Джерело: Reuters

За інформацією Reuters, Сполучені Штати попередили австрійський Raiffeisen Bank International, що можуть обмежити йому доступ до своєї фінансової системи, якщо банк продовжить працювати з Росією.

Агентство, з посиланням на джерела повідомляє, що 6 травня заступник міністерства фінансів США Волл Адеємо відправив лист Raiffeisen Bank, у якому висловив занепокоєння щодо присутності банку у Росії та угоди фінустанови з підсанкційним російським олігархом Олегом Дерипаскою на 1,5 млрд доларів.

Угоду з Дерипаскою банк скасував через кілька днів після отримання листа з США, однак американський мінфін залишається стурбованим через продовження діяльності Raiffeisen на території Росії.

Лист США став найпотужнішим попередженням після кількамісячного тиску на фінустанову з боку Вашингтона, який вже понад рік слідкує за бізнесом Raiffeisen у Росії.

Хоча багато західних урядів і корпорацій радикально скоротили зв’язки з РФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Австрія залишається пов’язаною з РФ через важливі газопроводи, а Відень все ще служить центром для надходження готівки з Росії та її колишніх радянських сусідів.

Речник банку сказав, що Raiffeisen “суттєво скоротив” діяльність у Росії та вжив широких заходів для пом’якшення ризиків від санкцій.

“RBI продовжить працювати над деконсолідацією своєї російської дочірньої компанії”, – сказав речник у коментарі Reuters.

У листі Адеємо зазначається, що розширення діяльності Raiffeisen суперечить запевненням RBI, наданим міністерству фінансів США, що вони намагаються згорнути діяльність у Росії.

Посадовець попередив, що дії RBI підвищили ризик того, що мінфін США вживе заходів щодо обмеження свого доступу до фінансової системи США, враховуючи побоювання, що поведінка RBI ставить під загрозу національну безпеку США.

Сполучені Штати є найпотужнішим у світі регулятором головним чином тому, що вони можуть перекрити доступ банку до долара, наріжного каменю міжнародних фінансів. Втрата доступу до долара може призвести до кризи будь-якого банку.

У листі Адеємо також посилався на виконавчий указ президента США Джо Байдена, який санкціонує вторинні санкції США щодо іноземних фінансових установ, які здійснюють значні операції із залученням військово-промислової бази Росії.

Це попередження посилює тиск на Raiffeisen, критично важливий фінансовий міст для російських фізичних осіб і компаній на Захід, надаючи їм доступ до євро та доларів.

Після тиску з боку міжнародних регуляторів RBI пообіцяв відокремити свій російський бізнес, який забезпечує платіжну систему сотням тамтешніх компаній. Але за два роки війни мало що змінилося.

Представник міністерства фінансів Австрії відзначив зобов’язання банку деконсолідувати свій бізнес у Росії та сказав, що припускає, що всі санкції дотримуються.

Російська влада чітко дала зрозуміти RBI, який має близько 2600 корпоративних клієнтів, 4 мільйони власників місцевих рахунків і 10 000 співробітників, що вони бажають залишитися, оскільки він дозволяє здійснювати міжнародні платежі, повідомило Reuters одне джерело.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.

РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.

У Запоріжжі вкотре зросла кількість жертв ракетного удару Росії по місту вдень 10 грудня.

Триває 1023-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 758 тисяч осіб.