У Пентагоні повідомили про наслідки українських атак на російські НПЗ

Джерело: Bloomberg

У Пентагоні повідомили, як атаки українських БпЛА на російські нафтопереробні заводи та енергооб’єкти вплинули на ситуацію всередині РФ.

Зо оцінками розвідувальної служби Пентагону, українські атаки вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей Росії. Це призвело до підвищення цін на палива всередині Росії, однак мало мінімальний вплив на виробництво електроенергії.

Після атака ціни на паливо у Росії з середини березня виросли на 20-30%. Також РФ довелось зупинити експорт бензину, аби не виникло його дефіциту всередині країни.

“Щоб зменшити наслідки цих атак, Росія з березня на 6 місяців заборонила експорт бензину, почала імпорт нафтопродуктів з Білорусі, планувала імпорт з Казахстану та зробила пріоритетними відвантаження нафтопродуктів через залізницю, а не іншими видами транспорту”, – мовиться у повідомленні Пентагону.

Україна тим часом нарощує удари по нафтовій промисловості ворога. Попри те, що основна мета українських атак – виснаження паливних та експортних доходів РФ, Сполучені Штати розкритикували такі дії, мовляв, через атаки можуть зрости світові ціни на “чорне золото”.

У виданні зауважили, що аналіз Пентагону про вплив атак України на території РФ охоплює дані лише за два місяці – від першої атаки 21 січня по заводу “Новатек” до атаки 24 березня на електростанцію у Новочеркаську. Водночас Україна завдала низки нових ударів після 24 березня.

За даними США, атаки на енергооб’єкти РФ не завдали значної шкоди ворогу, оскільки Росія має значні генеруючі потужності – треті за величною у світі – та високий ступінь резервування у своїй енергосистемі.

Напередодні, 17 травня, Україна атакувала НПЗ у російському Туапсе. Це була одна з найпотужніших атак України всередині РФ. За даними міжнародного енергетичного агенства, НПЗ у Туапсе, який експортує дизельне пальне та мазут, був атакований також наприкінці січня, після чого припинив свою роботу на три місяці і лише нещодавно відновив її.

Удари України по Чорноморському флоту РФ з застосування морських дронів “змінили структуру дій ВМС РФ”, мовиться у звіті Пентагону. У ньому також зазначається, що ЧФ РФ почав уникати побережжя України та відводити деякі кораблі від своєї бази у ТО Севастополі (Крим).

Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.

Уночі 4 липня внаслідок російського масованого удару по Києву пошкоджень зазнала одна з пожежно-рятувальних частин міста.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.

Унаслідок обстрілу Києва вночі 4 липня було пошкоджено склад книжкового видавництва та інтернет-магазину “Наш Формат”.

Американський лідер Дональд Трамп висловив розчарування російським президентом Володимиром Путіним та анонсував телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.