Danone завершила продаж своїх активів та виходить з російського ринку

Джерело: пресреліз компанії

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

“Компанія Danone оголосила, що завершила продаж свого бізнесу з виробництва продуктів харчування в Росії ТОВ “Вамін Р” після отримання необхідних дозволів російських регуляторних органів”, – йдеться в документі.

За даними Le Figaro, наприкінці березня французька група зазначила, що має необхідні дозволи російських регуляторних органів на продаж своєї російської дочірньої компанії та наблизилась до угоди з покупцем. Однак лише зараз домовленості вдалось завершити.

“Продаж свого бізнесу з виробництва молочних та овочевих продуктів ТОВ “Вамін Р ” – відомому як “Вамін Татарстан” – російській молочній компанії, що належить Мінтімеру Мінгазову, який має зв’язки з Рамзаном Кадировим, був запланований на найближчі тижні” , – йдеться в матеріалі.

У березні мовилося, що “Вамін Татарстан” була готова заплатити 17,7 мільярда рублів. Тоді як, за оцінками експертів, реальна вартість активів становить від 60 до 80 мільярдів.

Компанії знадобилося більше семи місяців після повномасштабного вторгнення, щоб розпочати процес виходу з Росії. Відтак, у жовтні 2022 року вона анонсувала плани про вихід з російського ринку. Утім, згодом президент Путін підписав указ про націоналізацію Danone.

Взяття під контроль державою заблокувало процес продажу, як це передбачали власники. Новим гендиректором Danone влада призначила племінника глави Чечні Рамзана Кадирова, главу міністерства сільського господарства республіки Якуба Закрієва.

Довідка. Французька компанія Danone – один із найбільших виробників молочних продуктів та інших продуктів харчування, що працює у більш ніж 140 країнах світу. До Росії Danone прийшов у 1992 році. Російські активи компанії були записані на АТ “Данон Росія”.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.