Як поводитись з пташенятами, котрі випали з гнізда: пояснюють зоозахисники

Джерело: благодійна організація UAnimals/Facebook

Подекуди, своїм прагненням допомогти птахам, людина може лише нашкодити. Зокрема зоозахисники закликають не чіпати пташенят, котрі випали з гнізда.

Так, пташок-підлітків також називають пурхунцями або злетками.

Наголошується, що у червні пташенята вчаться літати. Під час навчання вони не літають, а пурхають з місця на місце, неподалік від гнізда. У цей час за ними наглядають птахи-батьки.

Тому, якщо ви помітили злетка — не чіпайте його, – закликали у UAnimals.

Водночас якщо ви помітили пташеня, яке сидить поруч з автомобільною дорогою чи на стежці зі жвавим рухом:

  1. Спробуйте відшукати гніздо. Воно має бути неподалік. Якщо у гнізді залишаються інші пташенята, вони допоможуть відшукати пташину оселю — зорієнтують писком.
  2. Посадіть злетка на гілку дерева, де може бути гніздо.
  3. Якщо гніздо не вдалося відшукати, віднесіть пурхунця у траву чи інше безпечне місце.
  4. Залишайтеся поблизу якийсь час — і побачите, як батьки-птахи прилетять підгодувати свою дитину.

Зоозахисники також пояснили, чому не варто забирати злетка додому.

Зазначається, що пташеня ще не може їсти самостійно, а годувати його потрібно дуже часто. Наприклад, пара синиць приносить корм голодним пташенятам 300-400 разів на день. Щобільше, навіть зерноїдні види вигодовуються комахами, адже для росту і розвитку їм потрібен білок. Якщо вигодовувати пташенят неприродними для них кормами, птах виросте ослабленим і в природному середовищі швидко загине.

Тоді як без належного харчування пташеня прирікається на повільну смерть від голоду.

Будьте свідомими. Не рятуйте тих, кого рятувати не потрібно, – наголосили у благодійній організації.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.