За три роки в Австралії можуть зникнути лісові жаби, опосуми і високогірні птахи – екологи

Джерело: The Guardian

Згідно зі звітом про стан навколишнього середовища органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.

За словами вчених, звіт містить “похмурі, але прагматичні” попередження про погіршення здоров’я деяких видів, у тому числі кільчастого опосума.

“Вплив зміни клімату становить реальну небезпеку для збереження цілісності біорізноманіття території”, — йдеться у звіті.

Зокрема, екологи встановили низку додаткових видів, включаючи ендемічних тропічних лісових жаб, кільчастих опосумів, високогірних птахів і миртові рослини, які вважалися безпечними на момент внесення до списку всесвітньої спадщини, а “тепер зіштовхуються зі значними проблемами через загрози, які постійно зростають”.

Результати аналізу, проведеного Стівеном Вільямсом, екологом тропічних лісів і директором управління вологими тропіками, показав, що раніше прогнозоване зниження кількості деяких видів зараз спостерігається безпосередньо.

“Це насамперед клімат. Вологі тропіки як територія всесвітньої спадщини перебувають у відносно хорошому стані, але кількість видів, які або перебувають у списку зникаючих, або незабаром потраплять у нього, швидко зростає. Але яку б статистику ми не використовували, проблема насправді вдвічі серйозніша. Зменшується більше видів, ніж зараз перераховано”, – попередив він.

Окрім того, за словами вчених, ще однією зростаючою загрозою для біорізноманіття тропічних лісів є лісові пожежі. Раніше вологий тропічний ліс вважався природним протипожежним бар’єром, але в останні роки лісові пожежі завдали серйозної шкоди.

“Вологий тропічний регіон може очікувати більш часті та сильніші пожежі через високу температуру”, — зазначено в документі.

Голлівудський актор Джонні Депп приїхав до Турина, щоб зняти в Італії сцени своєї другої режисерської роботи “Моді” (Modі) про життя художника Амедео Модільяні на початку 20-го століття.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.