ВР ухвалила постанову про створення ТСК щодо використання коштів на фортифікації і дрони

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

У Верховній Раді проголосували за створення ТСК (Тимчасової слідчої комісії) з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів для ЗСУ.Підтримали створення ТСК 277 народних обранців.

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко нагадав, що керівництво ВР пів року блокувало створення ТСК, яку ініціювала його фракція.

“Абсолютно очевидно, що питання захисту України від московської церкви, питання перевірки ефективності будівництва фортифікаційних споруд і питання закупівлі БпЛА мали б об’єднати наш парламент. Замість цього пів року проєкт постанови не вносився до залу. За ці пів року сотні українських воїнів, які не мали відповідних укріплень, загинули. Це не просто питання корупції – це питання життя українських цивільних, українських воїнів і захисту нашої території”, – наголосив Порошенко.

Однак зараз, коли рішення про створення ТСК ухвалено, органи влади будуть змушені відповідати на депутатські запити щодо будівництва фортифікацій і закупівлі дронів, які вони раніше ігнорували.

Прокоментував створення ТСК і нардеп від “ЄС” Володимир В’ятрович.

“Європейська Солідарність” вимагала створення ТСК вже пів року. Правда, не обійшлося без ложки дьогтю. Головою ТСК став представник Кварталу 95, слуга Задорожний, фах і компетенція якого викликають великі сумніви”, – зазначив нардеп.

Від “Євросолідарності” ж до ТСК делеговано Михайла Бондаря.

У повноваженнях ТСК – вивчення обставин та підготовки питань щодо потреб сектору безпеки і оборони у БпЛА та формування державного замовлення на виробництво та закупівлю безпілотних літальних апаратів; аналіз практики розподілу, передачі, постачання та взяття на баланс безпілотних літальних апаратів військовим частинам та підрозділам ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань; аналіз облаштування фортифікаційних споруд, інженерних загороджень на лінії зіткнення та цільового використання коштів виділених на їх облаштування.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.

У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.

За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.

В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.

У ніч на 11 липня підрозділи Сил оборони України вразили Луховіцкій авіаційний завод ім. Вороніна, філіал літакобудівної корпорації “МіГ”.