Макрон вирушив до Німеччини у межах першого за 24 роки візиту глави Франції

Джерело: Reuters

26 травня президент Франції Еманюель Макрон прибуває до Німеччини з триденним державним візитом, після чого має відбутися двостороннє засідання Кабінету міністрів. Дві найбільші сили Європейського Союзу прагнуть продемонструвати єдність перед парламентськими виборами до ЄС наступного місяця.

Поїздка Макрона є першим візитом президента Франції до Німеччини за 24 роки.

Візит розглядатиметься як перевірка рівня німецько-французьких відносин, котрі є рушійною силою формування політики ЄС, у час серйозних викликів для Європи: від війни РФ проти України до можливого обрання Дональда Трампа президентом США.

Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц мають різні стилі керівництва та публічно сперечалися з питань від оборони до ядерної енергетики. Однак нині вони досягли компромісів у багатьох галузях, дозволяючи ЄС укладати угоди та виступати більш єдиним фронтом.

Дві країни також зійшлися у думці про необхідність розширення блоку ЄС на схід.

Проте, все ще існують фундаментальні прогалини в основних питаннях. Однією з ключових таких прогалин є європейська оборона, зокрема, якщо Трамп переможе на президентських виборах у США 5 листопада. Експерти з питань оборони вважають його набагато менш передбачувано надійним союзником Європи, ніж президента Джо Байдена.

Франція, котра має ядерну зброю, наполягає на тому, щоб Європа була більш самостійною в питаннях оборони.

Тоді як Німеччина наполягає на відсутності надійної альтернативи військовій парасольці США, наголошуючи, що Європа не має часу чекати, поки вітчизняна оборонна промисловість буде готова протистояти загрозі з боку Росії.

Так, нещодавно Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію.
  • В РФ прокоментували можливе розміщення ядерного озброєння на території Фінляндії, заявивши, що Москва “не залишить без відповіді” такий крок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.