В ЄС виникли проблеми з виробництвом снарядів для України: у ЗМІ назвали причини
Джерело: The Economist
Поки в Україні тривають запеклі бої проти ЗС РФ — в Європі виникли проблеми з виробництвом снарядів для ЗСУ, а ключовою причиною цього є дефіцит вибухівки. Раніше ЄС визнав свою невдачу в наданні обіцяного мільйона снарядів Україні до березня 2024 року.
Для виправлення ситуації 15 березня виділено 500 мільйонів євро для збільшення виробництва, проте дефіцит вибухівки так і не подолано.
Європейську схему, відому як Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), спрямовано на розширення виробництва, але виробники схильні до сумнівів щодо можливості збільшення виробництва швидко та ефективно. Багато європейських виробників вибухівки скоротили виробництво, злилися компаніями або закрилися, що призвело до нестачі обладнання для виробництва великої кількості боєприпасів.
Проблема почалася після закінчення холодної війни, коли попит на зброю спав, і багато виробників вибухівки закрили свої підприємства. Зараз виробництво вибухівки в Європі не відповідає потребам військових конфліктів. Невелика кількість компаній виробляє високоенергетичні матеріали за стандартами НАТО, а багато державних об’єктів приватизовано або законсервовано.
Зусилля європейських урядів збільшити виробництво боєприпасів включають субсидії та будівництво нових заводів. Однак, процес будівництва може зайняти кілька років, і виробники також зазнають проблем дефіциту кваліфікованих працівників та постачання сировини.
Деякі постачальники боєприпасів шукають альтернативи за межами Європи, але це може створити проблеми з якістю обладнання. Попри ці труднощі, розраховують, що виробництво боєприпасів в ЄС зросте, але надто повільно, щоб задовольнити потреби на момент активних воєнних протистоянь.
- Спорядження військ України боєприпасами стає серйозною проблемою через значний дефіцит артилерійських снарядів. Росія виробляє артилерійські снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.