В ЄС виникли проблеми з виробництвом снарядів для України: у ЗМІ назвали причини

Джерело: The Economist

Поки в Україні тривають запеклі бої проти ЗС РФ — в Європі виникли проблеми з виробництвом снарядів для ЗСУ, а ключовою причиною цього є дефіцит вибухівки. Раніше ЄС визнав свою невдачу в наданні обіцяного мільйона снарядів Україні до березня 2024 року.

Для виправлення ситуації 15 березня виділено 500 мільйонів євро для збільшення виробництва, проте дефіцит вибухівки так і не подолано.

Європейську схему, відому як Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), спрямовано на розширення виробництва, але виробники схильні до сумнівів щодо можливості збільшення виробництва швидко та ефективно. Багато європейських виробників вибухівки скоротили виробництво, злилися компаніями або закрилися, що призвело до нестачі обладнання для виробництва великої кількості боєприпасів.

Проблема почалася після закінчення холодної війни, коли попит на зброю спав, і багато виробників вибухівки закрили свої підприємства. Зараз виробництво вибухівки в Європі не відповідає потребам військових конфліктів. Невелика кількість компаній виробляє високоенергетичні матеріали за стандартами НАТО, а багато державних об’єктів приватизовано або законсервовано.

Зусилля європейських урядів збільшити виробництво боєприпасів включають субсидії та будівництво нових заводів. Однак, процес будівництва може зайняти кілька років, і виробники також зазнають проблем дефіциту кваліфікованих працівників та постачання сировини.

Деякі постачальники боєприпасів шукають альтернативи за межами Європи, але це може створити проблеми з якістю обладнання. Попри ці труднощі, розраховують, що виробництво боєприпасів в ЄС зросте, але надто повільно, щоб задовольнити потреби на момент активних воєнних протистоянь.

Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.