Глава НАТО підтримує право України бити західною зброєю по цілях в РФ — Порошенко

Джерело: Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу “Прямий”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що генсек НАТО Єнс Столтенберг підтримує право України використовувати західне озброєння для ударів по легітимних цілях у РФ. Нардеп також наголосив, що на цьому наполягала українська делегація під час переговорів у Парламентській асамблеї НАТО в Софії і це зафіксовано у Декларації, присвяченій Україні.

Перше, що відбулося тут, в Софії – змінилася назва. І це не просто зміна назви, а це зміна сутності. Два роки я боровся за те, щоб змінити позицію наших партнерів по НАТО зі слів, що “ми будемо з Україною, скільки потрібно” на слова “до нашої перемоги”. І на сьогодні назва Декларації – “Підтримуємо Україну до перемоги”. Це зміна філософії, це не просто слова, це дії, які будуть ухвалені на саміті НАТО, – зазначив політик.

За словами Порошенка, саме Столтенберг сформулював редакцію пункту в Декларації, присвяченій Україні в ПА НАТО, де зазначено: Україна має право використовувати зброю, яка надається західними партнерами, для легітимних цілей на території РФ.

Він додав, що українська делегація заохочує членів НАТО зняти будь-які обмеження. 27 травня  це майже одностайно проголосовано за пропозицією української делегації з урахуванням саме слів Столтенберга.

Що таке легітимні цілі? В той час, коли вона б’є по супермаркетах, по Епіцентру, по електростанціях? Ми говоримо, що в першу чергу ми будемо вражати аеродроми, ракетні пускові майданчики і накопичення військ на кордоні з Україною для подальшого вторгнення. Це – право і відповідальність ЗСУ. Додатково це мотивує надати Україні ракети з великим радіусом дії. Це означає, що як би не пересувала росія свої кораблі, свої літаки, ми будемо діставати їх і за 300, і за 400, і за 500, і за 1000 км. І дуже сподіваємося, що на саміті НАТО буде почуто потужний голос Парламентської асамблеї НАТО, – зазначив Порошенко.

Зауважимо, 26 травня канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув заклики використовувати поставлену зброю  для ударів по території Росії.

Тоді як ще у лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.

У травні глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв 3,7 мільярда доларів щорічної військової допомоги Україні  “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав коментарі Кемерона “небезпечними”.

Володимир Зеленський повідомив, що російська армія нині має суттєву перевагу в кількості сил та боєприпасах. Окрім того, ворог систематично обстрілює великі українські міста, цілячи по критичній інфраструктурі. Тому, зауважив, важливо отримати чіткий сигнал від партнерів разом з відповідним озброєнням для превентивних ударів по території РФ, зокрема у місцях скупчення російських військ та техніки.

Окрім цього, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Україна має право застосовувати надане шведське озброєння для ураження об’єктів на території Росії.

 

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.