Байден закликає Туреччину «якнайшвидше» погодити приєднання Швеції до НАТО
Джерело: SkyNews
9 липня під час телефонної розмови з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом глава США Джо Байден обговорив заявку Швеції на членство в НАТО.
Туреччина не підтримала Швецію на вступ до Альянсу, що потребує схвалення всіх членів НАТО.
Президент США зазначив своєму турецькому колезі, що він сподівається привітати Швецію в НАТО “якомога швидше”.
Туреччина досі блокувала приєднання Стокгольма, заявляючи, що вона не зробила достатньо для боротьби з особа у Швеції, пов’язаними з курдськими бойовиками та іншими групами, які Анкара вважає терористичними.
Швеція спробувала заспокоїти Туреччину, ухваливши новий закон про боротьбу з тероризмом.
9 липня Ердоган наголосив Байдену, що Швеція зробила кроки в правильному напрямку, аби Туреччина ратифікувала її заявку, але ці кроки не були корисними, оскільки прихильники Робітничої партії Курдистану (РПК) продовжували проводити демонстрації у Швеції.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що 10 липня у Вільнюсі відбудеться зустріч глави Туреччини з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.
Зауважимо, 3 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав Туреччину “якнайшвидше” схвалити вступ Швеції до НАТО – під час спільної заяви для преси з його польським колегою Маріушем Блащаком.
- За інформацією ЗМІ, союзники України у НАТО досі не вирішили, що запропонувати Україні на саміті, який відбудеться вже 11-12 липня у Вільнюсі, Литва.
- Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО у Вільнюсі у межах започаткування нового формату взаємодії України з Альянсом.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.