Рада пропонує дозволити балотуватися в депутати тим, хто живе за кордоном під час війни

Джерело: проєкт №11300

В Україні запропонували внести зміни до Виборчого кодексу, які мають на меті підвищити рівень справедливості та рівноправ’я у виборчих процесах. Однією з ключових ініціатив є внесення поправок, що дозволять особам, які залишили країну під час війни, зберегти право балотуватися на пост президента чи народного депутата.

Згідно з новим проєктом закону, перебування за кордоном під час війни не буде перешкодою для участі у виборчих процесах. Зазначено, що цю норму переглядають з урахуванням того, що під час великої війни багато людей виїхали з країни.

Окрім цього, проєкт передбачає впровадження механізмів боротьби з сексизмом у виборчих кампаніях та заборону розповсюдження агітаційних матеріалів, які містять ознаки гендерної дискримінації.

Додатково пропонують впровадити механізм зміцнення гендерної рівності. Він полягає у збереженні порядкового номера кандидата у виборчих списках у випадку, якщо той вибув. У такому разі наступний депутат за черговістю має бути тієї ж статі.

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.

Жінка, яка звинуватила Конора Макгрегора в її зґвалтуванні, сказала, що “справедливість відбулася” і вона виграла цивільний позов проти ірландського бійця змішаних єдиноборств.

Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.

Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.