Норвегія розглядає можливість вислати сотні українців додому
Джерело: nrk.no
У Норвегії почали проводити індивідуальний аналіз заяв українців, які подали прохання про притулок. За умови відхилення заяви деяким українцям доведеться наказати покинути країну. Ця процедура стосується осіб, які не мають права на колективний захист, оскільки не перебували в Україні під час початку війни.
Перші рішення очікуються наприкінці літа.
Міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель зазначила, що оцінюватиметься індивідуальна ситуація кожної особи, включаючи місце її походження. Число осіб, яким можуть відмовити у притулку, оцінюється в 800-1000, з них 370 – чоловіки призовного віку.
В Україні триває війна, проте призов до військової служби не є основою для отримання притулку у Норвегії, зауважили у міністерстві юстиції. Проте кожен випадок розглядається індивідуально.
Зараз безпечними для проживання вважаються Львівська, Волинська та Закарпатська області. Водночас Норвегія надає колективний захист понад 77 тисячам українців, але уряд прагне зменшити потік біженців та зробити країну менш привабливою для них.
- Норвегія ще більше обмежить в’їзд до країни громадянам РФ через триваючу війну Росії проти України, заблокувавши майже всі прикордонні пункти.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.