Німецька розвідка прослуховувала розмови між Пригожиним і Лукашенком в день заколоту – ЗМІ

Джерело: Tagesschau із посиланням на дані журналістів радіостанцій WDR і NDR

Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.

Як розповіли у виданні, 24 червня, коли Пригожин наказав “вагнерівцям” йти на Москву, німецька служба зовнішньої розвідки відстежувала спілкування між ватажком приватної військової компанії і Лукашенком.

Зазначається, що Лукашенко домовився про відповідні гарантії безпеки для Пригожина, якщо він зупинить спробу державного перевороту в Росії. В результаті Пригожин припинив заколот і повинен був відправитися в Білорусь в обмін на уникнення покарання.

Своєю чергою, представник німецької розвідки відмовився від коментарів. “Служба розвідки, зазвичай, не коментує публічно питання, що стосуються будь-яких розвідувальних даних або діяльності”, − пояснив він.

Втім, останнім часом на Федеральну розвідувальну службу Німеччини чинився тиск після того, як в ЗМІ з’явилася інформація, що служба поінформувала федеральний уряд про спробу держперевороту в Росії запізно, зокрема тоді, коли вона вже була в самому розпалі.

При цьому, як підкреслили у виданні, розвідка могла заздалегідь знати про підготовку заколоту ПВК “Вагнер” проти Кремля, приблизно за тиждень до того, як це сталося. Німецька розвідка спробувала перевірити цю інформацію через своїх партнерів, проте спочатку це було безуспішно. Тому канцелярію Шольца про це не було поінформовано.

Водночас наголошується, що ще в минулому році розвідка була досить добре поінформована про внутрішню роботу ПВК “Вагнер”.

“Служба зовнішньої розвідки, ймовірно, зламала внутрішні комунікації групи найманців і старанно їх читала”, − йдеться в матеріалі.

Проте згодом стало відомо, що співробітник СЗР Карстен Л. видав операцію з прослуховування телефонних розмов російським спецслужбам. Відтак, як запевнили співрозмовники видання, йому незабаром повинні пред’явити звинувачення в державній зраді.

  • Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
  • Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
  • 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
  • Глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, ймовірно, зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним у Москві після невдалого заколоту.

Верховна Рада ратифікувала Грантову угоду між урядом України та урядом Французької Республіки щодо надання фінансової допомоги нашій державі для відновлення й підтримки критично важливої інфраструктури та пріоритетних секторів економіки.

Міністр економіки ФРН Роберт Габек запевнив Київ, що країна, котра обороняється від російської агресії, отримає допомогу від Німеччини незалежно від того, чи вдасться країнам G7 виділити Україні обіцяний кредит у 50 млрд доларів.

Голова Комітету з безпеки та протидії корупції російської Держдуми Василь Піскарьов заявив про пропозиції внести Deutsche Welle та British Council до списку небажаних організацій. Пропозиції вже направили до генпрокуратури РФ.

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.

За минулий тиждень винищувачі НАТО тричі злітали для супроводу російських літаків над територією країн Балтії. Відтак перехопили десять літаків РФ над Балтійським регіоном.