Ердоган закликав «впустити Туреччину в ЄС» в обмін на приєднання Швеції до НАТО

Джерело: Politico

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив 10 липня, напередодні головного саміту членів НАТО, що Європейський Союз має відкрити Анкарі шлях до вступу до європейської спільноти до того, як турецький парламент схвалить заявку Швеції на приєднання до Альянсу.

Спочатку прокладіть шлях для Туреччини в Європейський Союз, а потім прокладемо шлях для Швеції, так само, як для Фінляндії, – наголосив турецький лідер у своїй промові у стамбульському аеропорту перед вильотом на саміт НАТО у Вільнюсі.

Разом з тим, додав Ердоган, він використає саміт, щоб “повторити заклик до союзників, які вводять санкції та обмеження проти Туреччини, відмовитися від цієї помилки”.

Ми віримо, що якнайшвидше завершення війни справедливим і тривалим миром ще більше сприятиме процесу членства України в НАТО, – продовжив він.

9 липня, під час двосторонньої розмови з президентом США Джо Байденом, президент Туреччини закликав країни-члени ЄС надіслати “чітке та рішуче повідомлення” на підтримку приєднання Анкари до блоку з 27 членів.

Своєю чергою, канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив вимогу Ердогана пов’язати вступ Швеції до НАТО з членством Туреччини в ЄС.

Туреччина отримала статус кандидата в ЄС ще у 1999 році, але відтоді прогрес загальмувався через попередження Брюсселя, що Анкара зволікала з основними реформами судової системи та повноважень офісу президента в минулі роки.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.

Українська організація звернулася до громадян із проханням допомогти у створенні умов для зимової реабілітації кажанів. На сьогодні понад тисяча кажанів перебуває під опікою організації, а ще сотні – у волонтерів по всій країні.