Авіакомпанія Wizz Air примусово зняла з рейсу українського армійця з ампутацією – в МЗС пообіцяли усе з’ясувати
Джерело: пресслужба Міністерства закордонних справ
Нещодавно угорська авіакомпанія Wizz Air примусово зняла з рейсу українського військового з ампутацією, котрий повертався з Ізраїля після лікування та протезування в Україну. Авіакомпанія вже перепросила за інцидент, пояснивши рішення “станом здоров’я армійця та заходами безпеки”. Одначе, у МЗС вирішили з’ясувати усі обставини випадку.
Користувач @mbbddk опублікував відео у соцмережі, на якому чоловік на милицях стоїть у передній частині літака. З’ясувалося, що чоловік втратив ногу на війні і повертався після лікування до своєї родини в Україну.
Інцидент стався під час рейсу Тель-Авів-Варшава – військовий повертався в Україну після лікування в Ізраїлі:
Угорська авіакомпанія перепросила за зняття ветерана з рейсу, пояснивши це станом його здоров’я і заходами безпеки.
📹: mbbddk / TikTok pic.twitter.com/nSdzCDUBJT
— Букви (@Bykvu) July 10, 2023
Одначе, у літаку військовий не зміг зайняти своє місце через незручності з протезом. Як зауважив автор, екіпаж понад годину обіцяв “розв’язати проблему”, тож армієць з ампутацією увесь цей час стояв, опираючись на милиці.
Зрештою, чоловік впав і розбив руки, після чого його звинуватили в “неадекватності, і вигнали з рейсу”.
Після інциденту, у Wizz Air публічно перепросили за те, що зняли українського ветерана з протезом, пояснивши, що переймалися “станом його здоров’я і заходами безпеки”.
Ми просимо вибачення за викликане невдоволення щодо ситуації з пасажиром на нашому нещодавньому рейсі з Тель-Авіва до Варшави. Безпека є нашим пріоритетом номер один, тому екіпаж відповідальний за те, щоб усі пасажири були готові до перельоту або ж мали супровід для допомоги, – зазначили у пресслужбі компанії.
Також додали, що екіпаж зобов’язаний відмовити в посадці, якщо пасажир має стан здоров’я, який “може загрожувати йому під час польоту”.
Своєю чергою, у Міністерстві закордонних справ України відреагували на ситуацію та наголосили, що мають намір усе з’ясувати. Речник МЗС Олег Ніколенко зауважив, що інформація про ситуацію в аеропорту Тель-Авіва “дуже засмутила”.
Оскільки формальних звернень до нас не надходило, просимо українського ветерана, якому було відмовлено в рейсі на Варшаву, вийти на зв’язок до МЗС або посольства України в Ізраїлі, – зазначив він у дописі.
Речник МЗС запевнив, що відомство докладе максимальних зусиль для відновлення прав громадянина України.
- Через війну в Україні зростає кількість поранених захисників та захисниць, а також цивільних громадян, які потребують подальшої комплексної реабілітації для відновлення та повернення до повноцінного життя. Саме тому держава потребує створення цифровізованої реабілітації, доступ до якої має бути для всіх українців, які цього потребують.
- Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України мають винести проєкт закону №7457 про легалізацію медичного канабісу.
- Гурт “Крихітка” у колаборації із фондом допомоги армії “Повернись живим” випустив кліп на пісню “Ланцюг”, щоб висвітлити важливість реабілітації ветеранів російсько-української війни через спорт.
- У відповідь на запити Збройних Сил України та МВС України розпочалася реалізація проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості та боєздатності військовослужбовців за підтримки Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, в межах Комплексного пакету допомоги Україні (КПД). Новий проєкт є відповіддю на гостру потребу у навчанні та психологічній підготовці армійців.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.
Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков назвав “безвідповідальними” роздуми Заходу стосовно можливості надання Україні ядерного озброєння.
Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.