«Як говорити з дитиною про її тіло і їжу»: відповідь дієтологині Тетяни Лакусти

Джерело: Тетяна Лакуста/Facebook

Лікарка-дієтологиня Тетяна Лакуста дала поради батькам, як правильно говорити з дітьми про їхнє тіло та їжу.

Вона зауважила, що різні тіла – це норма. Всі тіла мають право на існування і людина, знаходячись в більшому чи меншому тілі, не стає кращою чи гіршою для іншої.

“Ми цінуємо людину за цікавість, посмішку, вміння, а не за зовнішність”, – наголосила Лакуста.

Водночас експертка зазначила, що не варто засуджувати людину через зовнішність.

“Така поширена звичка – вішати ярлики: тупа білявка, окулярник, довгов’яза, носата – це бажання бути кращими за іншого через приниження. Коли ми самі так не робимо – у дітей не формуються подібні судження”, – пояснила вона.

Також Лакуста додала, що батькам не слід відбирати у дитини їжу, критикуючи її тіло.

“Якщо у вас росте дитина з великим тілом, то дорікати їй за це або залишати її голодною – це ницо”, – вважає лікарка.

Натомість вона розповіла, що діти з надмірною вагою мають повноцінно їсти, щоб відчувати ситість.

“Але ваше завдання – налагодження рутинного харчування та навчання культурі їжі. В такому харчуванні є місце для цукерки, бабусиного торта та броколі з гречкою. Навчить дитину, що всім продуктам є місце в раціоні. Є просто їжа, а не їжа хороша та та, від якої набирають”, – поінформувала дієтологиня.

Лакуста порадила акцентувати увагу на перевагах людини, а не на її недоліках.

“Формувати такий тип мислення – це завдання батьків. Коли родина критикує одне одного за форму тіла, порівнює поза очі людей, спираючись на зовнішність – не очікуйте, що дитина не буде порівнювати себе з іншими і не шукати мінуси у собі. Безумовна любов – це те, на що заслуговує дитина з будь-яким тілом”, – резюмувала експертка.

15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.

Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.