Хакери атакують працівників державного та оборонного сектору через Signal

Зображення: Приклад ланцюга ураження/CERT-UA
Джерело: Держспецзв’язку
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, попереджає про цільові кібератаки проти державних службовців, військових та представників оборонних підприємств України.
Для своїх цілей зловмисники використовують шкідливу програму DarkCrystal RAT, яку поширюють через популярний серед військових месенджер Signal.
Аби підвищити рівень довіри до таких повідомлень, для відправлення може використовуватися скомпрометований обліковий запис людини зі списку контактів або спільних груп жертви.
Схема атаки
- Жертві надходить повідомлення, в якому міститься архів, пароль до нього та зауваження щодо необхідності відкриття файлу на комп’ютері.
- Архів містить виконуваний файл із розширеннями “.pif” або “.exe”, який, своєю чергою, є RARSFX-архівом і містить VBE-файл, BAT-файл, та EXE-файл.
- Запуск цих файлів призводить до ураження комп’ютера шкідливою програмою DarkCrystal RAT і надає зловмисникам можливість прихованого несанкціонованого доступу до цього комп’ютера.
CERT-UA відзначає наступні тенденції:
- Збільшення кібератак з використанням месенджерів.
- Активне використання скомпрометованих облікових записів.
Та, у зв’язку з цим, закликає:
- Бути пильними, навіть якщо повідомлення надійшло від знайомих.
- Не завантажувати і не відкривати підозрілі файли.
- Обов’язково налаштовувати багатофакторну автентифікацію.
- Звертатися до CERT-UA у разі виявлення підозрілої активності: [email protected], моб.+38 (044) 281-88-25.
Описана активність відстежується CERT-UA за ідентифікатором UAC-0200.
- Хакерські групи, пов’язані з російським військовим розвідувальним відомством ГРУ, активно використовували месенджери, зокрема Telegram та Signal, для поширення шкідливого програмного забезпечення. Ці атаки, які були виявлені у другому півріччі 2023 року, мають на меті враження на мобільні пристрої та системи військових.
- У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України попередили про зростання кількості кібератак на бухгалтерів.
- Служба безпеки України спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну мережу хакерів, які розробляли віруси-вимагачі для атак на американські та європейські компанії.
- У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України попередили про кіберзагрозу для Сил оборони України.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.