У Мінекономіки спонукатимуть жінок опановувати так звані «чоловічі» професії
Джерело: пресслужба Мінекономіки
У Мінекономіки висловилися за необхідне акцентувати на програми перекваліфікації українців на професії з максимальним попитом. Мовиться про жінок, котрі можуть опанувати колись “чоловічі” професії.
Україна та Європейський банк реконструкції та розвитку розпочали діалог щодо розробки та втілення програм підтримки українського бізнесу задля відновлення енергетичного сектору та перекваліфікації працівників на більш потрібні на ринку праці професії.
Міністерка економіки Юлії Свириденко під час зустрічі з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо, зауважила, що нині для української економіки є два критично важливих виклики:
- енергетичні проблеми
- нестача робочої сили
Через російські обстріли Україна втратила частину генеруючих потужностей і зараз відбуваються відключення світла по всій країні, від яких страждає, як бізнес, так і прості громадяни.
Тож обидві ці категорії мають потреби в фінансуванні для збільшення своєї енергоефективності та забезпечення енергетичних потреб. Уряд нині розробляє відповідну програму пільгового кредитування. У відомстві висловили сподівання, що ЄБРР підтримає ініціативи та допоможе профінансувати проєкти відновлення енергетики України.
Ще одним важливим викликом для економіки стала мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ.
Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. В першу чергу мовиться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто “чоловічі” професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів – такі зараз реалії ринку праці. Перекваліфікація спеціалістів, разом з працевлаштуванням ветеранів – це головні виклики для Уряду на ринку праці. ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати реалізацію відповідних програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу, — пояснила Свириденко.
Раніше у Мінекономіки повідомляли, аби реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- Європейський Союз виділяє Україні понад 4,6 мільйона євро на проєкти у галузі охорони здоров’я в межах програми “EU4Health”.
- На ринку праці України з’явились 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній та фінансовій сферах.
- В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.
- Починаючи з весни 2023 року, на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.