У Мінекономіки спонукатимуть жінок опановувати так звані «чоловічі» професії
Джерело: пресслужба Мінекономіки
У Мінекономіки висловилися за необхідне акцентувати на програми перекваліфікації українців на професії з максимальним попитом. Мовиться про жінок, котрі можуть опанувати колись “чоловічі” професії.
Україна та Європейський банк реконструкції та розвитку розпочали діалог щодо розробки та втілення програм підтримки українського бізнесу задля відновлення енергетичного сектору та перекваліфікації працівників на більш потрібні на ринку праці професії.
Міністерка економіки Юлії Свириденко під час зустрічі з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо, зауважила, що нині для української економіки є два критично важливих виклики:
- енергетичні проблеми
- нестача робочої сили
Через російські обстріли Україна втратила частину генеруючих потужностей і зараз відбуваються відключення світла по всій країні, від яких страждає, як бізнес, так і прості громадяни.
Тож обидві ці категорії мають потреби в фінансуванні для збільшення своєї енергоефективності та забезпечення енергетичних потреб. Уряд нині розробляє відповідну програму пільгового кредитування. У відомстві висловили сподівання, що ЄБРР підтримає ініціативи та допоможе профінансувати проєкти відновлення енергетики України.
Ще одним важливим викликом для економіки стала мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ.
Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. В першу чергу мовиться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто “чоловічі” професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів – такі зараз реалії ринку праці. Перекваліфікація спеціалістів, разом з працевлаштуванням ветеранів – це головні виклики для Уряду на ринку праці. ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати реалізацію відповідних програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу, — пояснила Свириденко.
Раніше у Мінекономіки повідомляли, аби реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- Європейський Союз виділяє Україні понад 4,6 мільйона євро на проєкти у галузі охорони здоров’я в межах програми “EU4Health”.
- На ринку праці України з’явились 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній та фінансовій сферах.
- В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.
- Починаючи з весни 2023 року, на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.