9 червня роковини смерті загибелі військового і активіста Романа Ратушного

Джерело: Букви

Рівно два роки тому, 9 червня 2022 року, на війні загинув розвідник 93 окремої механізованої бригади “Холодний яр” та глава громадської організації “Захистимо Протасів Яр” – Роман Ратушний.

З першого дня повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну військовий брав участь у боях під Києвом. Роман Ратушний долучився до 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний яр”, ставши розвідником. Надалі він брав участь у звільненні Тростянця на Сумщині та воював під Ізюмом.

Роман Ратушний загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на тимчасово окупованій території України.

З 15-річного віку він брав участь у Революції Гідності і з ранніх років був патріотом. Ще він очолював громадську організацію “Захистимо Протасів Яр”, аби завадити незаконній забудові.

Відомі цитати Романа Ратушного

“Просто запам’ятайте: чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям. Ця війна триває понад три сотні років. Коли ми її програємо, ми стаємо гарматним м’ясом для росіян. Коли ми її виграємо – отримуємо час на відпочинок до наступної фази цієї війни. Якщо ви приймете цей факт, вам не потрібні будуть рожеві окуляри від Арестовича чи ваших улюблених аналітиків, які точно знають, коли помре черговий російський цар чи коли у русні закінчаться ресурси”;

“Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства, пов’язані з російським-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма, хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас”.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.

Росіяни завдали ракетного удару по складу з підгузками та серветками в Дніпрі, спричинивши масштабну пожежу.

10 квітня у Генштабі ЗСУ спростували інформацію про звільнення та переведення Вадима Сухаревського з метою командування новоствореним армійським корпусом.

Угоду про лібералізацію вантажних перевезень між Євросоюзом та Україною продовжили до 31 грудня 2025 року.