Італія готова спорядити Україні два пакети допомоги — глава Міноборони

Джерело: заява міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні на Конференції з відновлення України

11 червня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні на Конференції з відновлення України у Берліні повідомив, що його країна готова передати Києву два пакети допомоги: військовий та на відновлення інфраструктури.

Зокрема Італія готова спорядити новий військовий пакет Україні, який міститиме систему SAMP/T для посилення протиповітряної оборони. Проте, детальний вміст пакету залишається конфіденційним.

Однак, Таяні додав, що Італія готова надати не лише військову допомогу. Так, уряд країни виділить 140 мільйонів євро на відновлення інфраструктури.

Кошти скерують на відновлення інфраструктури, залізниці, охорони здоров’я, сільського господарства, а також розмінування українських територій.

Окрім цього, 45 мільйонів євро з пакету передадуть на відбудову Спасо-Преображенського собору в Одесі, який постраждав від чергового російського обстрілу.

3 червня міністр Таяні підтвердив достовірність повідомлень ЗМІ щодо надання Україні другої системи протиповітряної оборони SAMP/T у відповідь на заклик Києва стосовно посиленої допомоги для відбиття російських ракетних атак.

Франко-італійська система, також відома як MAMBA, відстежувати десятки цілей і перехоплювати їх одночасно. Окрім цього, наразі це єдина система європейського виробництва, котра може перехоплювати балістичні ракети.

Ми надішлемо SAMP/T, що є інструментом протиповітряної оборони, тобто захисту, про який нас просила сама Україна, — зазначив Таяні, підтверджуючи попередні повідомлення ЗМІ.

Рим і Париж спільно постачили першу систему у 2023 році. Нині ж Україна неодноразово закликала партнерів надати більше допомоги з ППО, оскільки постає перед зростаючим шквалом російських атак на міста та енергетичну інфраструктуру.

Анонімне джерело підтвердило інформацію про те, що Італія готується спорядити додатковий комплекс SAMP/T. Наразі систему розгорнуто в Кувейті, однак незабаром вона має повернутися до Італії.

У квітні міністри закордонних справ G7 пообіцяли посилити ППО України час зустрічі, яку Італія проводила на острові Капрі. Сторони вкотре підтвердили свою відданість справі порятунку життів і захисту критичної інфраструктури.

Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.

27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Євлаш пояснив, що “Циркон” — дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах — це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.

18 квітня, під час офіційного візиту до Італії та перед зустріччю глав МЗС країн “Групи семи”, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на необхідності якнайшвидшого постачання додаткових систем ППО, зокрема “Patriot” та “SAMP/T” для захисту українців від російського терору.

Довідка. SAMP/T — наземний зенітний ракетний комплекс, що застосовує ракети сімейства Aster. Комплекс розроблено європейським консорціумом Eurosam, утвореним MBDA Italy, MBDA France і Thales. Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км на висоті до 25 км. Також комплекс здатний боротися з балістичними ракетами на відстані і висоті до 25 км. Одна батарея ЗРК може одночасно перехоплювати до 16 ворожих цілей.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.