Тимчасовий прихисток чи постійне місце проживання – Німеччина змінила правила для українців
Джерело: Der Spiegel
Уряд Німеччини, який не так давно мав намір скорочувати обсяги допомоги українським мігрантам, нині змінив тактику — за словами очільниці Міністерства розвитку Свеньї Шульце, влада країни не сприятиме поверненню українців додому.
Зокрема, Свенья спростувала нещодавні чутки про ймовірне скорочення обсягів соціальної допомоги, передбаченої для громадян України, котрі покинути свої домівки.
Це залишається індивідуальним рішенням українців, які шукали притулку у нас, чи хочуть вони повернутися на Батьківщину, — зазначила Шульце.
Крім того, міністерка закликала український уряд визнати усі кваліфікації, котрі наші громадяни отримали за кордоном – мільйони земляків встигли отримати нові навички та освіту у Німеччині, котра цілком ймовірно стане їм у пригоді при поверненні додому та пошуку місця роботи.
Таке рішення, впевнена Шульце, допоможе Україні принаймні частково подолати існуючу на даний час нестачу кваліфікованих кадрів. Втім, офіційний Київ поки що не поспішає із прийняттям такого рішення – його ухвалення очікується протягом 11 червня, по закінченню заходу “Альянс кваліфікованих робітників”, який сформують на конференції з відбудови України у Німеччині.
Ми готуємо нові домовленості для України з європейськими партнерами про додаткові заходи підтримки, особливо з Німеччиною, – підтвердив також Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні, проте про які саме домовленості йде мова, поки не уточнювалося.
Важливість збереження стійкості економічної ситуації підтвердили і у Світовому Банку, особливо наголосивши на змінах у сфері податків, митниці та логістиці.
Зауважимо, станом на кінець квітня 2024 року, майже 4,2 мільйона громадян країн, які не входять до Європейського Союзу та покинули Україну через війну, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Ця цифра трохи зменшилася порівняно з кінцем березня, коли таких було 4,21 мільйона.
Як повідомлялося раніше, найближчими місяцями Німеччина спорядить Україні ще одну, вже третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси.
Канцлер наголосив, що така допомога необхідна Україні, аби захищатись від потужних російських атак на міста та критичну інфраструктуру держави. У цьому контексті Шольц зауважив, що задля того, аби потім не вкладати кошти у відбудову України, треба зробити так, щоб ця відбудова не знадобилась зовсім.
- Стало відомо, що від загальної кількості українців, що перебувають під тимчасовим захистом ЄС, найбільше жінок – 46,1%. Натомість кількість дітей — 33,2%, тоді як кількість дорослих чоловіків-переселенців досягає 20,7%.
- У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.
- 8 травня прем’єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що країна може відмовити в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, якщо Київ доведе їх ухилення від військової служби.
- На Київщині в селі Колонщина збудують другу чергу “Чудо-містечка Хансена” – житла для внутрішньо переміщених осіб старшого віку. Проживання безплатне, сплата комунальних послуг також відсутня.
- ЄС офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.