В ЄС пропонують запровадити санкції проти російського «Совкомфлота»

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз пропонує запровадити нові санкції проти російської державної судноплавної компанії ПАТ “Совкомфлот”. В ЄС прагнуть обмежити можливості Кремля фінансувати військові дії проти України.

Відповідна пропозиція міститься в документі, з яким ознайомилося Bloomberg.

ПАТ “Совкомфлот” відіграє ключову роль у транспортуванні російської нафти. Найбільша судноплавна компанія Росії допомагає країні обходити західні санкції, введені після вторгнення в Україну у 2022 році. Окрім транспортування нафти, компанія надає послуги з розвідки та морського перевезення скрапленого газу.

Після вторгнення Росії в Україну G7 встановила ціновий ліміт на експорт російської нафти та нафтопродуктів, щоб обмежити доступ країни до західних транспортних і страхових послуг. Проте Москва змогла адаптуватися до обмежень, включаючи заборону Європейського Союзу на імпорт російської нафти. Для цього вона залучила тіньовий флот танкерів і продаючи свою нафту азійським клієнтам.

У січні цього року Сполучені Штати вже наклали санкції на “Совкомфлот” і 14 танкерів сирої нафти, пов’язаних з компанією, намагаючись скоротити продажі російської нафти. Європейська пропозиція з санкцій слідує за цим прикладом. Проте для її реалізації потрібна підтримка всіх держав-членів ЄС. До часу остаточного ухвалення план може зазнати змін.

Крім того, Європейський Союз пропонує накласти санкції на 13 суден, які залучені до перевезення товарів і технологій, що використовуються в оборонному секторі та секторі безпеки, а також у транспортуванні нафти та нафтопродуктів або сприяють розширенню енергетичного сектору Росії.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.