Суд ЄС постановив, що наркобарон Ескобар не може бути зареєстрований як торгова марка

Джерело: Reuters

Верховний суд ЄС постановив, що ім’я покійного колумбійського наркобарона Пабло Ескобара не буде зареєстроване як товарний знак у Євросоюзі.

За даними агентства, рішення ухвалили після того, як компанія Escobar Inc, заснована його братом, 2021 року подала заявку до Відомства інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) на реєстрацію словесного знака Пабло Ескобара як торговельної марки ЄС для товарів і послуг.

EUIPO відхилило заявку, оскільки знак суперечив “визнаним принципам моралі”. Генеральний суд підтримав це рішення, пояснивши, що товарний знак буде асоціюватися “з незаконним обігом наркотиків і наркотероризмом, а також зі злочинами і стражданнями, що виникають у результаті цього”. Рішення може бути оскаржене.

Зазначається, що Пабло Ескобар був колумбійським наркобароном, який став одним із найвідоміших і найвпливовіших наркоторговців в історії. Він народився 1949 року в Колумбії і почав свою кар’єру у світі наркобізнесу напочатку 1970-х років. Ескобар швидко став лідером одного з найбільших наркокартелів у світі, Медельїнського картелю, який контролював значну частину світового ринку кокаїну в 1980-х роках.

Ескобар відповідальний за величезні постачання кокаїну до США та інших країн, а також за безліч насильницьких дій, включно з убивствами, щоб захистити свої інтереси.

Зрештою, після багаторічного полювання на нього, Ескобара було вбито 1993 року в результаті операції, проведеної урядовими силами.

Старший брат і спільник наркобарона Пабло Ескобара, Роберто Ескобар Гавірія вимагав від творців серіалу “Нарко” грошових виплат за використання імені Ескобарів. Чоловік, який колись відповідав за бухгалтерію бізнес-імперії свого брата, пригрозив компанії Netflix “закрити їхнє маленьке шоу”, якщо не отримає від них грошей. За словами брата наркобарона, він зареєстрував імена всіх лідерів Медельїнського картелю як торгові марки.

  • Колишній наркобарон Лауреано Убінья з клану наркоконтрабандистів північно-західного узбережжя Іспанії через суд вимагає від Netflix 1,5 млн євро (2,5 млн доларів) за те, що у серіалі його зобразили “імпотентним і жорстоким торговцем кокаїном”.

Після однієї з наймасштабніших комбінованих атак РФ по Україні, внаслідок якої загинуло щонайменше 12 осіб, президент США Дональд Трамп не зробив жодної заяви на підтримку українців. Натомість його перша публікація у власній соцмережі Truth Social 25 травня стосувалась… нападу лебедя під час гри у гольф.

25 травня керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, що РФ, ймовірно, готується до повторних комбінованих ударів по Україні. Зокрема в російському інформаційному просторі вже з’являються відповідні сигнали про підготовку до повторних обстрілів.

Серед українських військовополонених, котрий 25 травня вдалося повернути з російського полону, виявився Анатолій Тараненко — колишній військовослужбовець ЗСУ, що у 2021 році добровільно здався росіянам, перейшовши на бік ворога.

У межах першого етапу проєкту МЗС “Резиденція Пилипа Орлика. Віднайдення історії України в архівах світу”, історикам вдалося віднайти унікальні й раніше невідомі історичні документи: перше досьє Пилипа Орлика, листи українського гетьмана та його родини, а також шведських королів.

Поблизу австралійського міста Порт-Маккуорі чоловік ледь не загинув після нападу кенгуру, котрий під час повені затягнув його під воду. Постраждалий розповів, що минулого року мусив відбиватися від білої акули.