Реклама спідньої білизни: військова «чекає пояснень» від Кравець, яка говорить від її імені
Джерело: Юлія Мала/Instagram
Сержантка та бойова медикиня 503-го батальйону Морської піхоти Юлія Мала заявила, що чекає пояснень від бренду brabrabra та української ведучої Олени Кравець, котрі “говорять від імені військовослужбовиць” про проблеми некомфортної спідньої білизни на фронті.
“Чому ви піаритесь на мені, і коли я давала вам право говорити від мого імені?” – запитала вона.
Тим часом Олена Кравець опублікувала відповідь на питання “Чому цивільні говорять за військових”:
“Цивільні говорять за військових з їхнього дозволу, тому що не всі жінки-військові мають за мету популяризувати тему білизни та комфорту жінок на передовій”.
Вона також додала, що цитати, які використали для реклами, є прямими цитатами військовослужбовиць.
“З дозволу дівчат ми ділимось цитатами, щоб донести проблему дискомфорту, з якою їм доводиться стикатися щодня”, – зазначила Кравець.
Що трапилось?
У столичному метрополітені з’явилася реклама бренду brabrabra з українською ведучою Оленою Кравець, котра “говорить від імені військовослужбовиці” про проблеми некомфортної спідньої білизни на фронті.
“Були моменти, коли білизна не тримала, й при виконанні обов’язків, просто випадали груди“, – цитата розміщена поруч зі світлиною телеведучої, котра “говорить від імені військовослужбовиці на псевдо “Піранька”.
Однак, користувачі соцмережі обурилися – як методом агенції, так і тим, що жінкам-військовослужбовицям не потрібні посередники у медіа.
Зокрема співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко не зрозуміла, навіщо Кравець говорить від імені військових. Наголосила, що країна має право чути справжні голоси військових героїв, а не лише зірок.
Чому країна не знає імен жінок-військових і знайомиться з їх прекрасними обличчями, тільки коли хтось загинув. Чому їх немає в марафоні, на бордах, ніде? – запитала депутатка. – Чому самі жінки-воїни не можуть розповісти про анатомічні особливості форми і амуніції, яка їм потрібна? Навіщо ці медійні посередники?
Геращенко також акцентувала, що право говорити “Я воюю” мають виключно ті, хто перебуває на фронті.
Український журналіст, політичний діяч та військовослужбовець Віктор Трегубов поцікавився, “яка ж креативна агенція усе це створює?”. Він зауважив, що “креатив проходить всю цю людську багатоніжку і жирною плямою падає на білборди”.
Своєю чергою, виконавча продюсерка Громадського радіо Ана Море зауважила, що реклама викликала багато запитань: “Чому Кравець говорить за військову?”, “Чому не сама військова?” і, зрештою, “нахіба це реалізовувати так?”.
…колись ми з Назаром Східним перекладали текст американських слем-поетки й поета, там була цитата: “Проблема в тому, що коли ми говоримо одна за одну, кожна залишається без права на голос”, – пояснила вона.
Жінки-оборониці також не залишилися осторонь обговорення реклами. Зокрема, військовослужбовиця Аліна Сарнатська зауважила, що “хотіла б ніколи не бачити цієї ганьби”.
Дехто наголосив, що агенція відверто грає на питанні війни, прикриваючись “патріотизмом”.
Інші побачили це як “стигматизацію жінок в армії”.
Чому ці ідіоти постійно говорять про жінок в армії як про безпорадних,бідненьких жертв,яким потрібна підтримка і захист якоїсь Лєни Кравець, – користувачі соцмереж назвали рекламний банер “првокацією”.
- Українська військовослужбовиця, операторка аеророзвідки Дар’я Борисенко розповіла про випадок прояву сексизму від військового інструктора однієї з країн НАТО, з яким жінка зіштовхнулася нещодавно.
- Військовослужбовиця Шура Рязанцева з позивним “Ялта” померла від серцевої недостатності.
- У Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представниці ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.