Правила купання у водоймах – поліція та рятувальники дали інструкції українцям

Джерело: Патрульна поліція України 

В Україні вже активно розпочинається сезон купання, тому Патрульна поліція спільно із співробітниками ДСНС вирішили нагадаті основні правила перебування біля водойми для дітей та дорослих.

Правила безпеки на воді від поліції та рятувальників: 

  • плавати тільки у денний час доби і за відсутності вітру, сприятлива температура повітря – не нижче +17С, повітря — не нижче +20С. 
  • купатися тільки у спеціально відведених обладнаних для цього місцях, що відповідають вимогам безпеки;
  • не покидати встановлені межі акваторії, не запливати за буї
  • намагатися плавати із компанією, а не самостійно, особливо, якщо не впевнені у своїх силах
  • не підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
  • не залазьте на технічні споруди, попереджувальні знаки та буї;
  • не використовуйте для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки
  • пам’ятайте, що організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням, захватами та підтопленням, дуже небезпечно;
  • не подавайте сигналів про допомогу без потреби.

Поліцейські наголосили, що діти повинні постійно перебувати під наглядом дорослих, аби надовго не затримуватися у воді, не пірнати із затриманим диханням, або стрибати з небезпечної висоти.

Рятувальники не радять довіряти догляд за маленькими дітьми старшим, а також обов’язково розділяти купання та споживання їжі за інтервалами не менше ніж 1.5-2 години.

Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.