ISW: Путін своїми заявами напередодні Саміту миру хотів підірвати підтримку України Заходом

Джерело: ISW

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, російський диктатор Володимир Путін своїми заявами про нібито “готовність до переговорів” намагався підірвати підтримку України Заходом.

“Інформаційна кампанія Путіна 14 червня про нібито “готовність Росії до переговорів” на умовах, рівнозначних капітуляції України, заплутала мету ініційованого Україною Глобального саміту миру в Швейцарії 15 червня”, – йдеться у звіті.

За словами фахівців, Путін навмисно виклав свої вимоги щодо “мирних” переговорів в Україні за день до початку Глобального мирного саміту, щоб підірвати підтримку Заходом законних вимог України до Росії і відвернути увагу від завдання досягнення міжнародного консенсусу щодо того, як забезпечити, щоб незаконна агресивна війна Росії не призвела до несправедливої перемоги Росії.

Як зазначається, двозначні заяви Путіна про його нібито “готовність до переговорів” переорієнтували міжнародний дискурс на те, що Путін, який не зацікавлений у дотриманні принципів Статуту ООН у своїй війні в Україні, не був запрошений на конференцію, і що відсутність Путіна на саміті є якимось внутрішнім парадоксом.

Тим часом кілька західних посадовців визнали, що Росія намагалася зірвати мету саміту і зосередити розмови на відсутності Росії.

Так, віце-президентка США Камала Гарріс заявила, що “мирна” пропозиція Путіна від 14 червня була не закликом до переговорів, а закликом “до капітуляції (України – ред.)”.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Росія має бути залучена до мирного процесу на “певному етапі”, додавши, що Путін не зацікавлений у переговорах “на даний момент” і, ймовірно, 14 червня оприлюднив “смішну мирну пропозицію”.

Своєю чергою, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що “мир в Україні не може бути досягнутий без залучення Росії”, але зазначив, що Росія відкинула всі колективні заклики до миру.

Заступник представника США зі спеціальних політичних питань в Організації Об’єднаних Націй Роберт Вуд заявив під час засідання Ради Безпеки ООН 14 червня, що рішення Росії скликати РБ ООН за день до саміту є спробою відвернути увагу міжнародної спільноти від саміту і відволікти світ від війни Росії в Україні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков розкритикував “неконструктивну” реакцію Заходу на ультиматуми Путіна від 14 червня і заявив, що Кремль сподівається, що хтось проведе “більш конструктивний” мирний саміт пізніше.

Тоді як речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Захід повинен обговорити ультиматуми Путіна від 14 червня, якщо він хоче миру в Україні і “врятувати світ”.

“ISW продовжує оцінювати та спостерігати, що російські офіційні особи зазвичай імітують зацікавленість у переговорах у критичні моменти війни, щоб впливати на прийняття рішень на Заході та в межах своїх зусиль, спрямованих на отримання від Заходу превентивних поступок щодо суверенітету і територіальної цілісності України”, – наголосили аналітики.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.

Окупанти в суботу, 28 вересня, завдали авіаудару по Слатиному Харківської області. Загинули троє людей, ще щонайменше троє поранених.

Станом на 16:00 в суботу, 28 вересня, на даний час по всій лінії фронту відбулося 66 атак. Основні зусилля окупанти і далі прикладають на Покровському напрямку, де провели третину від усіх атак на території України. Окрім того, окупанти активно діють на Лиманському, Курахівському та Времівському напрямках.

Сьогодні, 28 вересня, у Козачій Лопані Харківської області російські війська дроном атакували цивільну автівку, внаслідок чого загинув суддя, а ще три жінки поранені.

28 вересня ворожі війська обстріляли магазин у Покровському районі Донецької області, внаслідок чого загинули двоє людей, а один був поранений.