Малюська очікує, що понад 4000 українських в’язнів будуть мобілізовані до штурмових бригад

У своєму коментарі виданню The Washington Post Міністр юстиції України Денис Малюська пояснив, чим українська ініціатива використовувати ув’язнених чоловіків у штурмах відрізняться від російської.

Щоб заповнити критичний дефіцит піхоти на передовій, Україна прийняла одну з найбільш цинічних тактик Росії: звільнення засуджених злочинців, які погоджуються воювати в штурмових бригадах високого ризику.

Станом на зараз відомо, що понад 2750 в’язнів уже стали добровольцями. Серед них зокрема й торговці наркотиками, кишенькові злодії та навіть засуджені за вчинення збройних нападів та вбивств. Ув’язнені, які мають право приєднатися до програми амністії, можуть бути призначені лише штурмовим бригадам, що може означати віч-на-віч бій з російськими військами.

У першому етапі набору серед ув’язнених Денис Малюська очікує, що близько 4 тисячі засуджених зможуть приєднатися до ЗСУ. За словами міністра юстиції, засуджені будуть служити лише в підрозділах, що повністю складаються з колишніх ув’язнених, якими командує звичайний офіцер.

“Мотивація наших ув’язнених сильніша, ніж у наших звичайних солдатів”, – сказала Малюська. “Їхнє звільнення – це лише одна частина мотиву. Вони хочуть захистити свою країну і хочуть перевернути сторінку”.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.