В Ізраїлі розпустили військовий кабінет
Джерело: The Times of Israel, The Jerusalem Post
16 червня за результатами зустрічі з членами кабінету політичної безпеки прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оголосив про розпуск військового кабінету. Рішення ухвалили після відставки міністра Бені Ганца.
Слідом за Ганцом тимчасовий уряд покинули ексначальник генштабу Армії оборони Ізраїлю Гаді Айзенкот і депутат кнесету Хілі Троппер.
“Кабінет був створений за угодою з Ганцем, на його прохання. Щойно Ганц пішов, необхідність у кабінеті відпала”, — заявив Нетаньяху.
Ганц і Айзенкот заявили, що Нетаньягу не зміг сформувати стратегію війни в Секторі Гази, тому і вийшли з уряду.
Військовий кабінет створили 7 жовтня 2023 року, коли бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. У кабінеті ухвалювали рішення, пов’язані із війною проти ХАМАС, але тепер їх ухвалюватиме військово-політичний кабінет.
- Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив у суботу, 15 червня, що посередники від Катару та Єгипту найближчим часом планують залучити бойовиків ХАМАС, щоб перевірити, чи є спосіб досягти припинення вогню в Газі.
- Організація Об’єднаних Націй вперше додала ізраїльську армію, ХАМАС і збройне крило Палестинського ісламського джихаду до свого списку порушників прав дітей.
- Палестинське терористичне угруповання ХАМАС погодилося розпочати перемовини про припинення війни із Ізраїлем у Секторі Гази.
- Ізраїльська армія (ЦАХАЛ) повідомила про введення “тактичних пауз” у бойових діях на території Сектора Газа. Ці перерви необхідні для забезпечення надходження гуманітарної допомоги до мирного населення регіону.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.