В Ірані нобелівську лауреатку Наргес Мохаммаді засудили до додаткового року ув’язнення
Джерело: ВВС
Суд в Ірані присудив ув’язненій лауреатці Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді додатковий рік ув’язнення.
За словами адвокатки Мостафи Нілі, правозахисницю засуджено за поширення “пропаганди проти системи”.
Суд ухвалив рішення на підставі коментарів Мохаммаді про студентку, яка стверджувала, що зазнала катувань і сексуального насильства з боку сил безпеки, а також заклики бойкотувати березневі вибори та листи правозахисниці до шведських і норвезьких парламентаріїв.
Мохаммаді відмовилась бути присутньою на судовому процесі, назвавши його “несправедливим і фарсом”.
Довідка. Наргес Мохаммаді стала лауреаткою Нобелівської премії миру в 2023 році за боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх.
Мохаммаді 13 разів арештовував іранський режим, кілька разів її судили, загалом присудивши 154 удари батогом і 13 років ув’язнення. Кілька разів вона виходила під заставу і продовжувала правозахисну діяльність.
У січні стало відомо, що суд Ірану ухвалив ще один обвинувальний вирок Мохаммаді, засудивши її до додаткових 15 місяців позбавлення волі за “пропаганду проти Ісламської Республіки”.
Іранська правозахисниця вже двічі оголошувала голодування на знак протесту проти обмеження медичного обслуговування ув’язнених, а також проти зобов’язання жінок носити хіджаб.
- Цьогорічна лауреатка Нобелівської премії миру правозахисниця Наргес Мохаммаді, яка знаходиться в іранській в’язниці, оголосила голодування.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.