До біженців з України ставляться краще, ніж до інших переселенців, – ECRI

Джерело: Reuters

Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) у своєму щорічному звіті заявила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії для підтримки українців були докладені “чудові зусилля” і біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.

Проте у звіті додали, що ставлення до біженців з України було різним залежно від їх етнічної приналежності.

Наприклад, умови розміщення, запропоновані ромам з українським громадянством, були нижчої якості, ніж ті, які пропонуються іншим українцям у тій самій ситуації, заявила ECRI.

Невдовзі після початку війни Африканський Союз заявив, що він стурбований повідомленнями про те, що африканським громадянам в Україні було відмовлено у праві безпечно перетинати кордон.

ECRI також додала, що спостерігаються значні відмінності між якістю центрів приймання та послуг, що надаються українцям, порівняно з біженцями та шукачами притулку з інших країн.

За даними ECRI, повідомлялося про випадки ненависті проти українців, але в цілому суспільний дискурс залишався солідарним, а ворожі наративи, в тому числі політиків, були більш поширеними проти людей з інших частин світу.

По всій Європі проживає близько 6 мільйонів біженців з України.

У звіті також зазначено, що кількість інцидентів на ґрунті ненависті проти мусульман зросла після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

В кількох європейських країнах також помітили зростання антисемітизму, починаючи від погроз і актів вандалізму щодо єврейських сайтів до фізичних нападів на євреїв.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.