Лідер британської партії Reform UK заявив, що Захід спровокував вторгнення РФ в Україну
Джерело: Reuters
Найджел Фарадж, лідер британської правої партії Reform UK, заявив, що розширення Європейського Союзу та НАТО у східній Європі спровокувало вторгнення президента Росії Володимира Путіна в Україну.
Таку думку він висловив в інтерв’ю BBC, яке опублікували увечері 21 червня і воно вже викликало критику у британському політичному спектрі напередодні виборів 4 липня, на яких, за прогнозами, партія Фараджа отримає мільйони голосів.
Фарадж сказав, що він не змінив свою думку про російсько-українську війну. яку він висловив у лютому 2022 року. Тоді Фарадж у соцмережах написав, що повномасштабне вторгнення – це “наслідок розширення ЄС і НАТО”. Він додав, що передбачив повномасштабну війну ще у 2014 році.
“Для мене було очевидно, що постійне розширення НАТО та Європейського Союзу на схід дало цій людині (Путіну – ред.) привід його російському народу сказати: “Вони знову йдуть за нами” і піти на війну”, — сказав він.
Він додав, що саме Захід спровокував війну.
“Звичайно, це його (Путіна) вина – він використав те, що ми зробили, як привід”, – додав політик.
Партія Фараджа десятиліттями виступала проти членства Великої Британії у ЄС та масової імміграції. Це зробило Фараджа одним з найвпізнаваніших і суперечливих політиків у країні.
Зауваження Фараджа щодо України негайно викликали осуд.
Глава британського уряду Ріші Сунак сказав, що Фарадж був “повністю не правий”, звинувативши його в умиротворенні, яке поставило під загрозу безпеку Великої Британії та її союзників.
Речник лейбористів Джон Хілі назвав коментарі Фараджа ганебними і назвав його “апологетом Путіна”.
Згодом Фарадж написав на X, що “Путін помилився, вторгнувшись у суверенну державу, а ЄС помилився, розширившись на схід”,
“Чим швидше ми це усвідомимо, тим ближче ми будемо до припинення війни та встановлення миру”,- наголосив він.
- За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.
Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.
У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.
Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.