Самотність може збільшити ризик інсульту на 56%, – дослідження
Джерело: The Guardian
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що самотність є однією з найбільш вагомих глобальних проблем охорони здоров’я, яка впливає на всі аспекти добробуту та розвитку. Нове дослідження свідчить, що самотність може підвищити ризик інсульту на 56%.
Попередні дослідження пов’язували самотність із вищим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, проте мало хто вивчав вплив конкретно на ризик інсульту. Дослідження, проведене під керівництвом Гарвардського університету, є першим у своєму роді дослідженням зв’язку між самотністю та ризиком інсульту з часом.
Дослідники виявили, що дорослі у віці 50+ років, які відчували хронічну самотність, мали на 56% вищий ризик інсульту, ніж ті, хто постійно повідомляв, що не є самотніми.
Дослідження виявило, що ті, хто відчував ситуативну самотність, але не страждали довго, не мали більшого ризику інсульту, припускаючи, що вплив самотності на інсульт відбувається протягом багатьох років.
Провідна авторка дослідження та наукова співробітниця Гарвардської школи громадської охорони здоров’я Єні Со сказала:
“Самотність все частіше вважається вагомою проблемою громадського здоров’я. Наші висновки ще більше наголошують, чому це так. Наше дослідження свідчить про те, що самотність може відігравати важливу роль у захворюваності на інсульт, який уже є однією з головних причин тривалої непрацездатності та смертності в усьому світі”.
Висновки опубліковані в eClinicalMedicine.
- Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.
- Популярний низькокалорійний підсолоджувач ксиліт, який використовують у споживчих товарах зі зниженим вмістом цукру – таких як жувальна гумка та зубна паста – майже удвічі підвищує ризик серцевих нападів, інсульту та смерті в осіб, які вживають його у великих дозах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.