Вночі силами ППО над Україною збито 5 ракет та 23 БпЛА

Джерело: командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук

Вночі 27 червня російські окупаційні війська здійснили ракетно-дронову атаку по Україні. Більшість ворожих цілей збито.

Загалом по Україні було випущено шість ракет різних типів – повітряного та морського базувань – та понад два десятки ударних безпілотників.

Зокрема для атаки ворог застосував:

  • 1 аеробалістичну ракету Х-47 М2 “Кинджал” (із повітряного простору Тамбовської області, РФ)
  • 4 крилаті ракети “Калібр” (із північно-східної частини акваторії Чорного моря)
  • 1 керовану авіаційну ракету Х-59/Х-69 (із повітряного простору Курської області, РФ)
  • 23 ударні БпЛА типу “Shahed-131/136” (район пусків – Приморсько-Ахтарськ , РФ)

У результаті протиповітряного бою збито 28 повітряних цілей:

  • 4 крилаті ракети “Калібр”
  • 1 керовану авіаційну ракету Х-59/Х-69
  • 23 ударні БпЛА типу “Shahed-131/136”

До бойової роботи залучалась винищувальна авіація, зенітні ракетні війська Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби Сил оборони України.

Зауважимо, що за даними моніторингових каналів, цієї ночі вибухи було чутно у низці областей, зокрема Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Івано-Франківській та у Києві.

Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.

Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.

У США асоціації лікарів, медичних працівників і вчених подали позов до суду на керівників американських установ охорони здоров’я, зокрема на міністра-антивакцинатора Роберта Кеннеді-молодшого, через обмеження доступу до вакцин проти COVID-19 та підрив довіри населення до щеплень.

Компанія Mattel випустила першу в історії ляльку Barbie з цукровим діабетом першого типу.

Турецький суд заблокував доступ до частини контенту чат-бота Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Влада заявила, що чат-бот генерує відповіді, що ображають президента Реджепа Таїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійні цінності.