Вчений закликав залишати на ультраоброблених продуктах попередження, як на цигарках

Джерело: The Guardian

Професор Карлос Монтейро з Університету Сан-Паулу вважає, що на упаковках ультраоброблених продуктів потрібно залишати таке ж попередження по небезпеку, як на упаковках з цигарками.

Попри зростаючу кількість повідомлень про ризик ультраобробленої їжі, вона продовжує витісняти здорову їжу по всьому світу. За словами професора, вживання ультраоброблених продуктів викликає пандемію ожиріння та інших хронічних захворювань, до прикладу, цукровий діабет.

Відтак на Міжнародному конгресі з ожиріння цього тижня Монтейро розповість про зростаючу небезпеку від таких продуктів як пластівці, протеїнові батончики, газовані напої, фастфуд, готові заморожені страви тощо

У Великій Британії та США понад половину середнього раціону зараз складає ультраоброблена їжа. Для деяких людей, особливо молодих, бідних або вихідців з неблагополучних регіонів, типовою є споживання їжі, яка містить до 80% ультраоброблених продуктів.

У лютому найбільший у світі огляд такого роду виявив, що ультраоброблена їжа безпосередньо пов’язана з 32 шкідливими наслідками для здоров’я, включаючи високий ризик серцево-судинних захворювань, раку, діабету 2 типу, негативного психічного здоров’я та ранньої смерті.

Монтейро та його колеги вперше використали фразу ультраоброблені продукти 15 років тому, коли розробляли систему класифікації харчових продуктів “Nova”, яка оцінює не лише поживний вміст, але й процеси, через які їжа зазнає перед споживанням.

Система поділяє їжу та напої на чотири групи: їжа з мінімальною обробкою, оброблені кулінарні інгредієнти, оброблена їжа та ультраоброблена їжа.

Монтейро сказав, що тепер він настільки стурбований впливом ультраобробленої їжі на здоров’я людини, що досліджень і оглядів уже недостатньо, щоб попередити громадськість про небезпеку для здоров’я.

“Потрібні кампанії громадської охорони здоров’я, такі як кампанії проти тютюну, щоб приборкати небезпеку ультраобробленої їжі”, — сказав він.

Професор додав, що потрібно заборонити чи суттєво обмежити рекламу ультраобробленої їжі, а на упаковках писати попередження про шкоду від цих продуктів, подібні до тих, які використовуються на цигарках.

Монтейро також запропонує заборонити продаж ультраоброблених продуктів у школах та медзакладах, а також оподаткувати їх і використовувати отримані доходи на придбання свіжих продуктів.

1 липня збірна Португалії з футболу вийшла у чвертьфінал Євро-2024, обігравши команду Словенії у серії пенальті.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

У 2023 році народний депутат Микола Тищенко повідомляв про перевірки різних установ в межах роботи ТСК із вирубки лісів навіть після припинення її діяльності.