Україна та ЄС підписали безпекову угоду
Джерело: Шарль Мішель/X
У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.
Згідно з документом, ЄС закріплює зобов’язання допомагати Україні у сферах політики безпеки та оборони, включаючи постачання зброї, військову підготовку, співпрацю в оборонної промисловості та розмінуванні.
Президент України Володимир Зеленський, який перебуває на саміті ЄС в Брюсселі й підписав документ, назвав це важливим кроком для просування “миру та процвітання” на всьому континенті.
“Вперше ця угода закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку, незалежно від будь-яких внутрішніх інституційних змін”, сказав він.
Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ця угода є “ще більш конкретним доказом непохитної рішучості ЄС підтримувати Україну на довгострокову перспективу”.
“Ці зобов’язання допоможуть Україні захистити себе, протистояти дестабілізації та стримувати майбутні акти агресії”, – написав він.
Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками
Раніше стало відомо, що Європейський Союз пообіцяв довгострокову безпекову підтримку Україні, запевнивши Київ у наданні додаткового озброєння, військової підготовки та іншої допомоги на довгостроковій основі.
Речник зовнішньополітичного відомства ЄС Пітер Стано заявив, що ці зобов’язання “допоможуть Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти спробам дестабілізації”.
План ЄС має на меті як заспокоїти Україну, так і “дати потужний сигнал Росії про те, що ми продовжуватимемо підтримувати (Україну)”, – додав Стано.
У 10-сторінковому проєкті, датованому 12 квітня, з яким ознайомилося агентство Reuters, перераховуються дев’ять форм допомоги у сфері безпеки та оборони, які ЄС продовжить надавати.
У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною безпекову угоду терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.
На сьогодні угоди з Києвом підписали 17 країн.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 25 червня, заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
- 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
- Під час зустрічі країн G7, Україна та Японія раніше підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.