Харківська меблева компанія поповнила бюджет РФ на 140 млн рублів – СБУ

Джерело: пресслужба СБУ

Служба безпеки України викрила меблеву компанію у Харкові, котра під час повномасштабної війни працювала з державними компаніями РФ. Лише протягом 2022-2023 років зловмисники поповнили бюджет РФ на 140 млн рублів. Кошти держава-агресорка отримала як податки і збори.

Згідно з матеріалами справи, фігуранти вели бізнес із московськими компаніями, які співпрацюють з державними установами РФ. Зокрема мовиться про підсанкційні ПАТ “Сбєрбанк” і АТ “Тінькофф”. Також однією з клієнтів установи була російська корпорація “Ростелеком”, яка забезпечує зв’язком війська РФ.

Протягом 2022-2023 років зловмисники сплатили у бюджет РФ на 140 млн рублів податків і зборів.

Для незаконної торгівлі керівники харківського підприємства задіяли мережу підконтрольних їм комерційних структур на території РФ та Близького Сходу. Аби замаскувати злочинні дії, вони встановили частину своїх виробничих потужностей на підконтрольне підприємство за кордоном.

Чотирьом затриманим фігурантам справи повідомлено про підозру за ст. 111-2 ККУ (пособництво державі-агресору). Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нині вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Слідчі дії жодним чином не впливають на роботу виробничих потужностей підприємства в Україні і стосуються лише незаконних дій окремих посадовців компанії, — зауважили у повідомленні.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.