Франція голосує на дострокових виборах до парламенту
Джерело: Букви
30 червня у Франції розпочався перший тур дострокових виборів до парламенту. Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту 9 червня після поразки його партії на виборах до Європарламенту, коли партія “Національне об’єднання” Марі Ле Пен набрала близько 32%.
За підсумками виборів у країні вперше з часів Другої світової війни може бути сформований вкрай правий уряд.
Проголосувати можуть близько 49 мільйонів французів, котрі оберуть 577 членів Національної асамблеї.
Наразі конкурують три політичні блоки: центристський альянс президента Емманюеля Макрона, ультраправе “Національне об’єднання” та коаліція “Нового народного фронту”.
Раніше чотири головні партії домовилися про створення альянсу під назвою “Народний фронт” для участі у позачергових виборах. Представники об’єднання заявили, що мають намір проводити кампанію на спільній платформі та висувати єдиного кандидата у кожному виборчому окрузі. Так, Соціалістична партія (PS), Зелені, Комуністи та Нескорена Франція (LFI) та їх очільник Жан-Люк Меланшон, що досягли повної згоди стосовно подальших планів і найближчим часом результати перемовин опублікують офіційно.
9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня. Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах до Європарламенту. Партія Марі Ле Пен набрала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, соціалісти мають 14%.
Читайте також: Ситуація у Франції викликає занепокоєння у ЄС щодо подальшої підтримки України – Bloomberg
Зауважимо, з 6 по 9 червня відбулися десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років.
Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту. Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.
Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.
Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.
Якщо партія “Національне об’єднання” Ле Пен здобуде абсолютну більшість, то лише вчетверте у післявоєнній історії Франція матиме уряд і президента з протилежних політичних таборів.
Виборчі дільниці відкрилися о восьмій ранку, час закінчення голосування в різних населених пунктах може відрізнятися, але у великих містах проголосувати можна буде до 20:00. До цього ж часу очікуються перші екзит-поли та прогнози розподілу місць у парламенті, а остаточні результати повідомлять після другого туру 7 липня.
Згідно з соціологічними опитуваннями, нині ультраправа партія Ле Пен може посісти перше місце, проте, не отримає абсолютної більшості, необхідної для контролю над парламентом. І все ж Ле Пен сподівається на такий результат, при якому Макрон муситиме призначити на посаду прем’єр-міністра її 28-річного протеже Жордана Барделлу.
Другий тур виборів відбудеться 7 липня.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Нещодавно ми повідомляли, що невизначеність стосовно допомоги Україні зберігатиметься до результатів виборів. Наприклад, щодо чергової обіцянки Макрона постачати Україні французькі винищувачі. Цю обіцянку було дано Президенту України Володимиру Зеленському в Парижі лише за два дні до того, як Макрон розпустив парламент, але точна кількість літаків Mirage 2000-5, які Франція надішле, залишається неясною. За словами обізнаних джерел, переговори з країнами, які володіють такими літаками, тривають.
Політологи зауважують, що ймовірна перемога партії Ле Пен може не викликати серйозних змін всередині Франції, однак її позиція щодо Європи, України, Росії, оборони та змін клімату завжди відрізнялась від позиції Макрона.
- Віцепрезидентка Європейської комісії з цінностей і прозорості Віра Йоурова заявила, що Президент РФ Володимир Путін та “інші ворожі актори” можуть зловживати відсутністю регулювання платформи Telegram для поширення фейкових новин у східних країнах Європейського Союзу.
- За минулі два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
- Йоурова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на “марші миру” заявив про свій намір створити проросійську “коаліцію миру” в майбутньому складі Європарламенту.
Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.