На саміті НАТО Україні відмовлять у членстві в Альянсі через корумпованість – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
За даними ЗМІ, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні відмовлять у швидкому вступі до Альянсу, посилаючись на велику корумпованість всередині країни.
За словами одного з посадовців Держдепу США, який говорив на умовах анонімності, Альянс вимагатиме від України “додаткових кроків” для прогресу у перемовинах про вступ.
Свою позицію члени НАТО викладуть у спільному комюніке, яке підпишуть 9 липня на саміті.
За словами посадовця, за понад два роки Україн провела чимало реформ і члени НАТО готові похвалити Київ за це, проте є речі, які необхідно обговорити.
“Ми хочемо поговорити про додаткові кроки, які потрібно ухвалити, насамперед у сфері боротьби з корупцією. Це пріоритет для багатьох з нас, тих, хто сидить за столом”, – пояснив він.
Відтак на саміті Президенту України Володимиру Зеленському, наймовірніше, знову пообіцяють “добре освітлений шлях” до членства у НАТО – термін, якого дотримуються США – хоча союзники вимагають, аби у новому комюніке Україні пообіцяли, що її членство в Альянсі “незворотнє”.
- 2 липня президент Володимир Зеленський обговорив з майбутнім генсеком НАТО Марком Рютте взаємодію України з Північноатлантичним альянсом.
- Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.
США проголосували проти резолюції ООН про співпрацю організації з Радою Європи. Однією з причин стала згадка російської агресії в документі.
У Міністерстві оборони США тимчасово відсторонили Дена Колдуелла, одного з ключових радників міністра Піта Гегсета, через можливе несанкціоноване передання конфіденційної інформації.
Національний банк України оцінив вплив тарифних воєн у світі на українську економіку.
Сирійський диктатор Башар Асад перед втечею із країни вивіз $500 тис. готівкою, цінності, документи, а також ноутбуки та жорсткі диски із секретною інформацією, розповіли джерела з оточення колишнього лідера. “Евакуація” майна здійснювалася літаком Embraer Legacy 600, який радник Асада з питань економіки Ясар Ібрагім орендував у ліванського бізнесмена Мохамада Вехбе — власника компанії Flying Airlines.
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.