Відомі ліки для схуднення і від діабету Ozempic збільшують ризик рідкісної форми сліпоти

Джерело: CNN

Нове дослідження виявило, що пацієнти, які приймають препарати Ozempic або Wegovy для лікування діабету та ожиріння, можуть зазнати підвищеного ризику сліпоти. У медичному журналі JAMA Ophthalmology написали, що цей діагноз має назву неартеріїтична передня ішемічна нейропатія зорового нерва (NAION). Це може призвести до раптової втрати зору на одне око.

Зазначимо, Ozempic став відомим завдяки TikTok і зіркам Голлівуду. Цей препарат дійшов і до України під гаслом того, що він регулює апетит, підсилює відчуття ситості та наповненості шлунку, зменшуючи відчуття голоду. Причиною цього є зниження рівня глюкози в крові.

Медики з американської лікарні Mass Eye and Ear провели дослідження серед пацієнтів, які приймали семаглутид (активний інгредієнт у цих препаратах). Вони встановили, що ці люди мали значно вищий ризик розвитку NAION, особливо в перший рік прийому препаратів.

Цей стан вважається рідкісним – згідно зі статистикою, до 10 зі 100 000 осіб можуть зазнати його у загальній популяції. Проте дослідження показало збільшену частоту випадків серед пацієнтів, що приймали семаглутид.

Компанія Novo Nordisk, виробник цих препаратів у США, наголошує, що зараз недостатньо даних для встановлення прямого причинно-наслідкового зв’язку між семаглутидом і NAION.

За словами представника Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), агенція постійно переглядає нову інформацію про потенційні ризики лікарських засобів, таких як семаглутид. Лікарі радять пацієнтам, які приймають ці препарати, консультуватися з офтальмологами щодо можливих ризиків і переваг лікування.

Хоча на цей момент прямий причинно-наслідковий зв’язок між семаглутидом і NAION не встановлено, попри це, дослідники і лікарі радять бути уважними і моніторити стан зорового здоров’я при використанні цих препаратів.

  • Із 367 біомедичних методів лікування, випробуваних на тваринах під час тисяч досліджень, напрочуд низька частка – лише 5% – врешті-решт отримала схвалення американського Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA), для використання на людях. Зоозахисники закликали змінити методи досліджень, аби унеможливити страждання лабораторних тварин.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.