Майбутнє України – у НАТО: прем’єр-міністр Нідерландів Рютте

Джерело: Марк Рютте у Twitter

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.

“У нас був успішний саміт НАТО, де ми підтвердили нашу незмінну підтримку України – і словом, і ділом. Ми нарощуємо співпрацю з Україною на всіх рівнях. Давайте будемо чіткі: майбутнє України – у НАТО”, – йдеться у дописі.

За словами Рютте, Україна може бути впевнена у довгостроковій військовій підтримці: “У такий спосіб ми допомагаємо Україні створювати армію, здатну протистояти російській загрозі та діяти за стандартами НАТО”.

Водночас глава уряду Нідерландів наголосив, що війна Росії проти України продемонструвала, що оборона і стримування вимагають від усіх країн-членів НАТО постійної відданості та зосередженості.

“Ось чому плани колективної оборони, які ми ухвалили на цьому саміті вперше за десятиліття, є таким значним кроком”, – пояснив він.

При цьому Рютте зауважив, що “НАТО вважається фундаментом безпеки, і Нідерланди пишаються, що є його частиною”. “Тому я вважаю за честь, що у 2025 році Нідерланди вперше в історії нашого Альянсу стануть країною, яка приймає саміт НАТО”, – резюмував він.

Варто нагадати, у Нідерландах заявили, що долучаться до декларації стосовно гарантій безпеки для України. Її на другому дні саміту НАТО у Вільнюсі погодили лідери G7.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.