Міст України до членства в НАТО – тема саміту Альянсу

Джерело: пресслужба Пентагону

Цього тижня президент США Джо Байден вітатиме лідерів країн-членів НАТО у Вашингтоні. Альянс святкує свою 75-ту річницю в місті, де підписали оригінальний договір у 1949 році.

За словами високопосадовця адміністрації, також візьмуть участь країни-партнерки з Європейського Союзу, України, Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії.

Зазначається, що “міст до членства” України в НАТО стане важливою темою для обговорення, заявив посадовець.

Дискусії щодо членства України в НАТО зосередять на зміцненні обороноздатності, інституційній розбудові, військовій сумісності з НАТО та фінансовій заставі щодо витрат на оборону.

На полях саміту Байден проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським і близько двох десятків союзників і партнерів, які підписали з Україною двосторонні безпекові угоди, включно зі Сполученими Штатами.

США також оголосить про нові кроки для зміцнення протиповітряної оборони та інших військових можливостей України, додав посадовець.

Вже 9 липня Байден проведе ювілейний захід у вашингтонській залі Mellon Auditorium, де в 1949 році підписали угоду про створення НАТО.

10 липня глава США вітатиме Швецію, нового члена альянсу, на зустрічі 32 лідерів НАТО.

11 липня НАТО проведе зустріч з ЄС та індо-тихоокеанськими партнерами Альянсу — Австралією, Японією, Південною Кореєю та Новою Зеландією — для подальшого поглиблення співпраці.

Згодом відбудеться засідання Ради Україна-НАТО.

Передбачається, що під час саміту, швидше за все, “буде рішуча заява НАТО, яка засуджує підтримку Китаєм оборонно-промислової бази Росії”. Зокрема повідомляється, що більша частина російських напівпровідників, а також нітроцелюлоза, яка використовується для ракетного палива, надходить із Росії.

Усе це не тільки розпалює війну Росії проти України, але й створює довгостроковий виклик європейській безпеці, який, очевидно, визнають наші союзники, – пояснив посадовець.

Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня під час саміту у Вашингтоні.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.